Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Najlepsze zawody dla osób kreatywnych

Praca twórcza może kojarzyć się wielu osobom jedynie z artystami – malarzami, pisarzami czy też aktorami i artystami scenicznymi. Nic bardziej mylnego! Kreatywność, choćby w niewielkim stopniu, niezbędna jest w wielu różnych profesjach. Są jednocześnie przy tym takie zawody, w których jest ona, zaraz obok stosownej wiedzy i praktycznych umiejętności, podstawą do ich wykonywania. Nie mamy tu jednak na myśli wyłącznie typowego rękodzieła. Osoby kreatywne, które uwielbiają tworzyć, myślą nieszablonowo, wykraczają w swoich działaniach poza utarte schematy, a także wyróżniają się szeroko rozumianym gustem i poczuciem stylu, mogą przekuć swoją pasję w zajęcie, które przyniesie im konkretny dochód. Jakie są więc najlepsze zawody dla osób kreatywnych? Przedstawiamy kilka przykładów profesji, w kierunku których kształcimy naszych niezwykle kreatywnych słuchaczy w szkołach Pascal!

Stylistka / Wizażystka / Technik usług kosmetycznych

Profesjonalny makijaż, fryzura czy też manicure co do zasady nie powinny być odtwarzaniem 1:1 tego, co zrobił inny stylista lub kosmetyczka. To dopasowywanie make-upu bądź szeroko pojętej stylizacji do konkretnej osoby – jej wyglądu oraz indywidualnego gustu i oczekiwań. Do tego niezbędna jest kreatywność, która pozwoli w odpowiedni sposób wykorzystać zdobytą w szkole wiedzę i posiadane umiejętności praktyczne. Pozwoli stworzyć coś nowego i niepowtarzalnego, co zachwyci klientkę bądź klienta i jednocześnie będzie odzwierciedlać oryginalny styl danej stylistki lub kosmetyczki. Zarówno zawód stylistki i wizażystki, jak również technika usług kosmetycznych wymaga więc od wykonujących je osób twórczego myślenia i nieszablonowego podejścia do każdej z oferowanych usług, co pozwoli uzyskać doskonały efekt końcowy i zjednać sobie szerokie grono wiernych klientek oraz klientów.

Florysta / Bukieciarz

W tym zawodzie również można mieć problem z przebiciem się, jeżeli będziemy jedynie nieustannie powtarzać realizacje wcześniej stworzone przez nas lub, co szczególnie odradzamy, te podpatrzone u kogoś. Wiele osób, które chcą kupić bukiet z jakiejś ważnej dla nich okazji lub chcą skorzystać z usług florysty w związku ze ślubem, szukają oryginalnych rozwiązań podkreślających ich intencje bądź pozwalających po prostu wyróżnić się na tle innych. Kreatywny bukieciarz lub florysta z łatwością zdobędą wielu zadowolonych klientów, którzy będą polecać ich znajomym, a także sami będą wracać po jedyne w swoim rodzaju kompozycje kwiatowe. W tym zawodzie sprawdzą się więc przede wszystkim kreatywne osoby obdarzone wyobraźnią i wysublimowanym gustem, które chcą tworzyć bukiety w swoim indywidualnym stylu.

Animator zabaw / Opiekunka dziecięca

Dzieci, szczególnie te najmłodsze, szybko tracą zainteresowanie. Chcąc zapewnić im kilka godzin dobrej zabawy, trzeba przygotować się więc nie tylko na możliwy wysiłek fizyczny, lecz także umysłowy. Małe dzieci dopiero uczą się bawić i to dorośli muszą pokazać im, jak to robić. Animator zabaw czy też opiekunka dziecięca powinny być więc osobami kreatywnymi, które będą potrafiły zaproponować swoim podopiecznym ciekawe zajęcia dopasowane do ich wieku i umiejętności. Bogata wyobraźnia i nieszablonowe myślenie są w związku z tym prawdziwymi atutami w tym zawodzie. Zatrudniający ich rodzice szczególnie docenią tych profesjonalistów, którzy nie tylko mają dobry kontakt z maluchami, lecz także są w stanie zainteresować je swoimi propozycjami, a w razie niepowodzenia szybko wymyślą kolejną aktywność bądź dostosują ją do reakcji grupy i będą za nimi podążać.

We wszystkich powyższych zawodach osoby kreatywne będą miały nieco ułatwione zadanie, zarówno w trakcie nauki, jak i już na rynku pracy. I choć twórcze myślenie oraz wysoce rozwinięta wyobraźnia są w ich przypadku doskonałą bazą, nie możemy zapominać, że równie niezbędne są podstawy teoretyczne, które pozwolą uniknąć wielu błędów i jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę, a także nieustanne ćwiczenie umiejętności praktycznych. I tym właśnie zajmujemy się w szkołach Pascal – pomagamy kreatywnym osobom zmienić ich hobby lub pasję w zawód!