Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Kierunki dla osób lubiących kontakt z innymi

Jest wiele zawodów, których podstawą jest dobra komunikacja. Wiele z nich to zawody o szczególnym charakterze – polegające na kontakcie z drugim człowiekiem i umiejętności właściwej oceny jego możliwości czy też sytuacji życiowej. Niezwykle ważne w nich jest, aby potrafić wsłuchać się w potrzeby drugiej osoby, elastycznie dostosowywać się do sytuacji i przede wszystkim lubić kontakt z daną grupą społeczną czy też wiekową.

Które kierunki najlepiej sprawdzą się więc dla osób lubiących kontakt z innymi?

Opieka nad drugim człowiekiem

Zawody, których istotą jest sprawowanie opieki nad podopiecznymi, to nie tylko codzienny kontakt z osobami potrzebującymi różnych form wsparcia lub niezdolnymi do samodzielnego funkcjonowania. To także ogrom satysfakcji płynący z tego, że możemy w realny sposób odmienić czyjąś rzeczywistość i chociażby poprawić nastrój swoją obecnością. W tych zawodach podstawowa wiedza z zakresu anatomii czy też psychologii stoi na równi z koniecznością rozwoju kompetencji miękkich.

Jakie możliwości przygotowaliśmy dla osób chcących pracować w tego rodzaju zawodzie? Będą to wszystkie nasze kierunki przygotowujące do roli opiekuna:

Poza tym w naszych szkołach możesz zdobyć kwalifikacje umożliwiające pracę jako asystent osoby niepełnosprawnej lub terapeuta zajęciowy.

Praca z dziećmi

Wielu osobom satysfakcję daje możliwość wspierania rozwoju najmłodszych. Towarzystwo dzieci dodaje im energii do działania i motywuje zarówno do codziennej pracy, jak również do samorozwoju. Naturalna ciekawość świata maluchów oraz możliwość obserwowania tego, jak z dnia na dzień podopieczni zdobywają nowe umiejętności, pozwala takim osobom cieszyć się z obranej ścieżki zawodowej. Jeśli Ty również chcesz pracować z dziećmi, w naszej ofercie zainteresować mogą Cię takie kierunki jak opiekunka dziecięca lub animator zabaw.

Chcąc mieć w pracy kontakt z najmłodszymi, możesz również zdecydować się na zawód asystenta osoby niepełnosprawnej lub terapeuty zajęciowego, podejmując później pracę w ośrodkach zajmującymi się dziećmi.