Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Liceum ogólnokształcące

dla dorosłych

DLA ABSOLWENTÓW:

Gimnazjum, 8-letniej Szkoły Podstawowej,
Zasadniczej Szkoły Zawodowej

TRYB NAUCZANIA:

zaoczny, zajęcia co drugi weekend

CZAS TRWANIA NAUKI:

4 lata

978a3183
Liceum dla dorosłych

Przedmioty:

 • Język polski

 • Język angielski

 • Historia

 • Wiedza o społeczeństwie

 • Podstawy przedsiębiorczości

 • Geografia

 • Biologia

 • Chemia

 • Fizyka

 • Matematyka

 • Informatyka

Po ukończeniu szkoły można kontynuować naukę w jednej z naszych szkół policealnych.

Nie potrzebujesz do tego matury.

Sprawiamy, że nauka w każdym wieku staje się możliwa, a nadrobienie programowych zaległości – proste i przyjemne. Poznaj nowych znajomych, pogódź zdobywanie wiedzy z pracą i zdobądź nowy fach!

Podstawa programowa i kursy zawodowe

Prestiżowe liceum ogólnokształcące dla dorosłych, to specjalna propozycja dla osób, które pragną uzupełnić swoją edukację o kolejny stopień lub z różnych względów nie miały wcześniej okazji do ukończenia szkoły średniej. W naszej placówce nie pytamy o powody, tylko oferujemy szereg kursów przygotowawczych do wykonywania różnych zawodów oraz wszystkie podstawowe przedmioty. Tryb nauczania odbywa się w oparciu o obowiązującą podstawę programową.

Przedmioty w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych

W naszej szkole, udzielamy lekcji ze wszystkich przedmiotów, które odbywają się w tradycyjnym LO. Są to zarówno dziedziny humanistyczne, jak i ścisłe. Warto wymienić między innymi: język polski i angielski, historię czy wiedza o społeczeństwie, biologię, geografię, chemię i oczywiście matematykę oraz fizykę. Uczymy naszych słuchaczy także informatyki i podstaw przedsiębiorczości.

Dbamy również o to, aby pracownicy naszej placówki, tworzyli wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną, gdyż wierzymy, że rzetelnie przekazana wiedza to trzon do zdobywania późniejszych kompetencji zawodowych. Zapewniamy możliwość indywidualnych konsultacji z nauczycielami, odpowiednią komunikację z nimi, a także to, że sposób nauczania jest przystosowany do współczesnych norm i z pewnością nikt nie znudzi się na zajęciach!

Praca i nauka idą w parze

Staramy się, aby nasza szkoła była elastyczna i odpowiadała potrzebom osób dorosłych, które często mają rodziny, muszą opiekować się dziećmi oraz wykonywać swoją pracę. Dlatego też system nauczania odbywa się w trybie zaocznym, czyli weekendowym. Co dwa tygodnie odbywają się zjazdy, na które uczestnicy otrzymują pełen plan lekcji (dostępny w panelu słuchacza oraz w aplikacji mobilnej naszej szkoły). W dwa dni w atrakcyjny sposób przekazywana jest im wiedza, nawiązywane są także relacje pomiędzy słuchaczami, a zdobyte na poprzednich zjazdach umiejętności – szlifowane i przypominane.

A co po LO?

Po zakończeniu nauki w naszym LO dla osób dorosłych, proponujemy słuchaczom dalszą możliwość rozwoju w tzw. szkołach policealnych. Opierają się one na nauce podstawowych umiejętności w kilkunastu popularnych obecnie i zawsze potrzebnych zawodach. Wśród nich znajdują się takie, jak asystentka stomatologiczna, archiwista, technik administracji, optyk czy technik usług kosmetycznych i wiele innych.