Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Kierunki Medyczne

Zapoznaj się z naszą ofertą bezpłatnych kierunków medycznych w Szkole Policealnej.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
arrow down

Współcześnie coraz więcej osób pragnie podejmować się w sposób profesjonalny, pomocy osobom potrzebującym. Dlatego też nasza oferta edukacyjna w szkole policealnej obejmuje również kierunki medyczne. Od wielu lat zajmujemy się przygotowaniem przyszłych medyków i terapeutów, którzy pracują z ludźmi w celach opiekuńczo-medycznych, higienicznych lub profilaktyczno-rekreacyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi programami!

Szkolenia zawodowe

W naszych placówkach policealnych proponujemy słuchaczom udział w kursach zawodowych na często wybieranych kierunkach takich, jak asystentka oraz higienistka stomatologiczna, technik ortopeda czy sterylizacji medycznej. Wśród zawodów są też takie, które uwzględniają specjalistyczną opiekę nad niepełnosprawnymi, osobami przechodzącymi rekonwalescencję czy seniorami potrzebującymi wsparcia w codziennych sprawach. Z tego zakresu uczymy przyszłych opiekunów medycznych.

Posiadamy ponadto w ofercie dwa kierunki przeznaczone dla słuchaczy, chcących sprawdzić się w prowadzeniu zajęć czy wspieraniu rehabilitacji pacjentów w sanatoriach, ośrodkach odnowy biologicznej, ale i hotelach lub zakładach opieki społecznej, zawodowej. Są to specjalizacje takie, jak technik masażysta oraz terapeuta zajęciowy. W tych zawodach sprawdzą się osoby wrażliwe i empatyczne. W naszej szkole policealnej poszerzymy ich wiedzę o przedmioty takie, jak anatomia, pierwsza pomoc czy fizjologia.

Sposób nauczania

Przygotowanie zawodowe w naszej placówce trwa 1 rok (asystentka, opiekun medyczny, technik sterylizacji) lub 2 lata (technik ortopeda, terapeuta, masażysta, higienistka). Same zajęcia odbywają się natomiast w trybie zaocznym – w weekendy. Słuchacze są przed każdym zjazdem poinformowani na temat planowanych na dane dni lekcji. Spotkania odbywają się w naszych szkołach, które można znaleźć w wielu polskich miastach. Adresy i dane kontaktowe z siedzibami między innymi w Grudziądzu, Ełku czy Włocławku, znajdują się poniżej, w rogu strony internetowej.

Zajęcia na opisanych wcześniej kierunkach policealnych, prowadzą dla słuchaczy nauczyciele oraz specjaliści, doświadczeni w wieloletniej pracy w danej dziedzinie. Skupiamy się również na aspektach praktycznych każdego zawodu i umożliwiamy uczestnikom obcowanie oraz oswajanie się z naturalnym środowiskiem swojej przyszłej pracy.

Bezpłatne kierunki

Pragniemy wspierać potrzebę rozwoju i chęć nauki w każdym człowieku, dlatego też zajęcia w szkole policealnej na kierunkach medycznych takich jak: Asystentka Stomatologiczna, Higienistka Stomatologiczna, Opiekun Medyczny, Podolog, Protetyk Słuchu, Technik Masażysta, Technik Ortopeda, Technik Sterylizacji Medycznej oraz Terapeuta Zajęciowy odbywają się w pełni bezpłatnie. Dzięki temu, jak i weekendowemu trybowi edukacji, nasi słuchacze mają pełną swobodę w realizacji swoich prywatnych zadań, czas dla rodziny oraz możliwość inwestycji i odkładania pieniędzy na późniejsze potrzeby nowego zawodu.

Zapisy i rejestracja

Osoby zainteresowane zapisaniem się do naszej szkoły policealnej, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem placówki w wybranym mieście. Warto ponadto podkreślić, że udział w szkoleniach na wszystkich z kierunków nie wymaga posiadania matury. W przypadku pytań, chętnie odpowiemy na nie telefonicznie!