Zarezerwuj miejsce ON-LINE
Grafik komputerowy
Tryb zaoczny
Certyfikat ukończenia
Zaświadczenie MEN
1 rok nauki

Współczesny rynek jest niezwykle wymagający pod względem estetyki różnych form przekazu – od klasycznych ulotek i banerów reklamowych, przez foldery oraz dokumentację dla klientów czy wreszcie wygląd sklepów i stron internetowych. Dobry grafik komputerowy jest dziś więc niezwykle cenionym pracownikiem bądź podwykonawcą, którego praca może przekładać się na realne zyski różnego rodzaju firm i instytucji. Jest to jednocześnie osoba z pasją artystyczną, która w oparciu o informacje uzyskane od zleceniodawcy oraz własny zmysł estetyczny, przekształca swoje pomysły w konkretne projekty.

Praca w tym zawodzie, ze względu na jego specyfikę, może gwarantować różnorodność wykonywanych na co dzień zleceń. Daje jednak także możliwość wyspecjalizowania się w realizacji wyłącznie wybranych materiałów wizualnych bądź w opracowywaniu ich dla konkretnej branży, w której czujemy się najlepiej.

Jaką wiedzę i umiejętności będziesz posiadać po rocznym kursie na grafika komputerowego?

Świat grafiki to specjalne programy komputerowe, które podczas kursu poznaje od podszewki każdy jego uczestnik – od najbardziej popularnych na rynku programów do obróbki zdjęć po aplikacje do montowania filmów multimedialnych. Doskonale zdajemy sobie ponadto sprawę z tego, że osoba wykonująca ten zawód, powinna być osobą nie tylko o wysokich kompetencjach w obszarze przygotowywania projektów od strony technicznej, lecz także o rozwiniętej wyobraźni plastycznej. Spod rąk grafika komputerowego wychodzi bowiem wiele różnych materiałów wizualnych, tj. logotypy, prezentacje, ulotki, plakaty, billboardy, banery, okładki, layouty stron internetowych itd., które różnią się od siebie pod wieloma względami. Właśnie dlatego na rocznym kursie w wybranej przez Ciebie szkole Pascal będziemy wspierać Cię w szeroko pojętym rozwoju umiejętności w zakresie tworzenia wszystkich popularnych dziś form będących nieodłącznym elementem współczesnego marketingu online i offline.

Osoba pracująca jako grafik komputerowy to człowiek, który nie boi się nieszablonowego myślenia, umie przełamywać stereotypy i jest bardzo kreatywny. Te cechy również chcemy zaszczepić i rozwijać w słuchaczach naszego jednorocznego kursu.

Czego możesz oczekiwać szukając pracy jako grafik komputerowy?

Zawód ten cieszy się dość dużym zainteresowaniem na współczesnym rynku pracy. Grafik komputerowy może pracować dla wielu branż, jak również na własny rachunek jako freelancer. Można by rzec, że taki człowiek to skarb w praktycznie każdej firmie, która chce, by o jakość i estetykę jej materiałów reklamowych dbał profesjonalista. Poza tym po kursie jednorocznym w jednej ze szkół Pascal zatrudnienia można szukać w agencjach reklamowych, biurach projektowych, a także w szeroko pojętych mediach oraz wydawnictwach, które do realizacji swoich bieżących projektów również potrzebują osoby o odpowiednich kwalifikacjach.

Perspektywy pracy

Agencje reklamowe
Media
Wydawnictwa
Studia graficzne
Własna działalność gospodarcza
Biura projektowe
Działy marketingowe

Zakres tematyczny kursu

Historia i wprowadzenie do grafiki
Narzędzia pracy grafika komputerowego
Teoretyczne podstawy grafiki komputerowej
Prowadzenie działalności projektowej
Projektowanie do Internetu, mediów społecznościowych
Grafika rastrowa
Grafika wektorowa

Zakres tematyczny kursu

Wybierz swój plan

Miesięcznie

Standard

205

miesięcznie

Cena kursu
(płatna w 10 ratach).

Wybierz

Słuchacz

154

miesięcznie

Cena kursu
(płatna w 10 ratach).

Dla aktywnego
słuchacza Szkoły Pascal

Wybierz

Jednorazowo*

Standard

10x185**

miesięcznie

Cena kursu 1 845 zł
(płatność jednorazowa).

Wybierz
Najlepsza opcja

Słuchacz Pro

10x139**

miesięcznie

Cena kursu 1 386 zł
(płatność jednorazowa).

Dla aktywnego
słuchacza Szkoły Pascal

Wybierz

Zapisz się do naszej szkoły aby korzystać z atrakcyjnych cen kursów.

*Płatność w pierwszych dwóch okresach rozliczeniowych.

**Cena w zaokrągleniu.

Zapisz się do Szkoły Pascal

Zarezerwuj miejsce


Podobne kierunki i kursy Co powiesz na...?

Kierunek zawodowy

Florysta

Zobacz

Kierunek zawodowy

Technik usług kosmetycznych

Zobacz

Kurs jednoroczny

Arteterapeuta

Zobacz

Kurs krótki

Arteterapia

Zobacz

Kurs krótki

Kurs plastyki sensorycznej

Zobacz