Zarezerwuj miejsce ON-LINE
Asystent farmaceutyczny
Tryb zaoczny
Certyfikat ukończenia
Zaświadczenie MEN
1 rok nauki

Osoby pracujące na tym stanowisku stanowią nieocenione wsparcie dla personelu posiadającego uprawnienia do wydawania, a także przyrządzania i porcjowania leków. Asystent farmaceutyczny, nazywany w branży również pomocą apteczną, to osoba, której obowiązki polegają przede wszystkim właśnie na szeroko pojętym wsparciu farmaceuty oraz zatrudnionych w placówce techników w ich codziennych zadaniach, dbając o dobrą organizację środowiska pracy oraz prawidłowe funkcjonowanie punktu. Asystent może przy tym przejąć większość obowiązków niewymagających uprawnień oraz kierunkowego wykształcenia, będących jednocześnie niezwykle istotnymi dla zachowania ciągłości funkcjonowania danej placówki. Osoby pełniące funkcję pomocy aptecznej potrafią bowiem prawidłowo opiekować się sprzętem i urządzeniami medycznymi, z których korzystają w swej pracy farmaceuci oraz technicy. Dbają ponadto o czystość pomieszczeń oraz asystują w codziennych zadaniach farmaceuty.

Jakie umiejętności nabędziesz w trakcie rocznego kursu w szkole Pascal?

W ramach swoich codziennych obowiązków asystent farmaceutyczny przygotowuje stanowiska obsługi klientów i dba o rozlokowanie produktów leczniczych. Osoba taka potrafi też segregować środki i materiały opatrunkowe oraz pakować i organizować wysyłkę leków. Wiedzę niezbędną do wykonywania tego typu obowiązków zdobyć można właśnie na oferowanym przez nas kursie. W celu jeszcze lepszego przygotowania do wykonywania zawodu na zajęciach zapoznajemy słuchaczy z najważniejszymi zagadnieniami z prawa farmaceutycznego i prawa pracy, zasadami dotyczącymi organizacji pracy w tego typu placówkach, a także podstawami podziału produktów leczniczych oraz ich prawidłowego przechowywania. Poza tym kadra prowadząca zajęcia omawia również szczegółowo proces przyjmowania dostaw leków i innych produktów medycznych.

Uzyskanie powyższych kwalifikacji pozwoli wyróżnić się na tle innych kandydatów aplikujących do interesującego Cię pracodawcy, a także przyspieszy wdrażanie się w obowiązki i znacząco ułatwi wykonywanie powierzanych zadań.

Gdzie można aplikować szukając pracy jako asystent farmaceutyczny?

Wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie roku nauki w szkole Pascal z pewnością zostanie doceniona zarówno w aptekach ogólnodostępnych, jak również w punktach aptecznych usytuowanych z reguły na terenach wiejskich. Poza tym zatrudnienia można szukać zarówno w placówkach należących do dużych sieci, jak również w małych prywatnych punktach. W każdym z tych miejsc wsparcie dobrze przygotowanego do zawodu asystenta pomoże usprawnić funkcjonowanie placówki oraz polepszyć jakość obsługi klienta.

Perspektywy pracy

Apteki
Laboratoria
Magazyny leków

Zakres tematyczny kursu

Zagadnienia z prawa farmaceutycznego i prawa pracy
Propedeutyka zdrowia
Struktura organizacji apteki
Podstawowy podział produktów leczniczych
Warunki przechowywania produktów leczniczych w aptece
BHP apteki
Przyjmowanie dostaw aptecznych
Pierwsza pomoc

Zakres tematyczny kursu

Wybierz swój plan

Miesięcznie

Standard

180

miesięcznie

Cena kursu
(płatna w 10 ratach).

Wybierz

Słuchacz

135

miesięcznie

Cena kursu
(płatna w 10 ratach).

Dla aktywnego
słuchacza Szkoły Pascal

Wybierz

Jednorazowo*

Standard

10x162

miesięcznie

Cena kursu 1 620 zł
(płatność jednorazowa).

Wybierz
Najlepsza opcja

Słuchacz Pro

10x122**

miesięcznie

Cena kursu 1 215 zł
(płatność jednorazowa).

Dla aktywnego
słuchacza Szkoły Pascal

Wybierz

Zapisz się do naszej szkoły aby korzystać z atrakcyjnych cen kursów.

*Płatność w pierwszych dwóch okresach rozliczeniowych.

**Cena w zaokrągleniu.

Zapisz się do Szkoły Pascal

Zarezerwuj miejsce


Podobne kierunki i kursy Co powiesz na...?

Kierunek medyczny

Technik Farmaceutyczny

Zobacz

Kierunek medyczny

Technik sterylizacji medycznej

Zobacz

Kurs jednoroczny

Asystent medyczny

Zobacz