Zarezerwuj miejsce ON-LINE
Podolog
przyszłościowy zawód, gotowy pomysł na biznes
Nie wymagamy matury
0 zł opłat
2 lata nauki
Stopy prowadzą człowieka przez świat. Codziennie pokonują mniejsze i większe dystansy. Dziś już wiemy jak ważna jest nie tylko z estetycznego, ale i zdrowotnego punktu widzenia stopa. Podolog to specjalista, dla którego stopy nie mają tajemnic. Rozprawia się z grzybicą, modzelami, łamliwymi paznokciami i pękającą na stopach skórą. Gabinety podologiczne cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród płci pięknej.

Zawodowa pomoc

Dyplomowany podolog znajduje zatrudnienie w różnych placówkach medycznych, SPA, salonach kosmetycznych, gabinetach masażu. Głównym miejscem pracy są gabinety podologiczne. Są to duże przychodnie z wieloma specjalistami bądź ukierunkowane tylko na stopy. Poza szerokimi możliwościami zatrudnienia, ukończenie kursu to gotowy pomysł na biznes. Wystarczy znaleźć atrakcyjny lokal, wyposażyć go i można pracować na swoim. Dyplom zdecydowanie ułatwia start i zwiększa wiarygodność gabinetu!

Dla kogo jest ten kierunek?

Zawód podologa łączy wiedzę z różnych dziedzin, między innymi z medycyny, kosmetologii i diabetologii. Zakres umiejętności podologów po ukończonym kursie jest szeroki i są oni w stu procentach przygotowani do prowadzenia własnego gabinetu podologicznego. Specjaliści od stóp zajmują się różnymi chorobami i przypadłościami stóp. Pobierają materiał do dalszych badań, wykonują ortezy, odciążenia podologiczne, zabezpieczają uszkodzoną skórę, zajmują się fizjoterapią stóp, przeprowadzają zabiegi terapeutyczne i pielęgnacyjne. To właśnie gabinety podologiczne odwiedzają diabetycy (borykający się ze stopą cukrzycową) i osoby cierpiące na reumatyzm. Podolog leczy wrastający paznokieć, owrzodzenia, modzele, kurzajki, odciski i przywraca paznokciom zdrowy wygląd.

W zawodzie podologa odnajdą się osoby, które lubią pracę z ludźmi, są empatyczne, dokładne, chcą wykonywać zawód, który wiąże się z pomaganiem innym. Dobrze czują się w takich obszarach jak: biologia, anatomia człowieka, kosmetologia.

Co otrzymasz?

Świadectwo ukończenia szkoły
Dyplom zawodowy
Certyfikaty kwalifikacji zawodowej i dodatkowych szkoleń
Suplement do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe

Perspektywy zatrudnienia

Gabinety podologiczne
Przychodnie
Ośrodki SPA
Gabinety masażu
Poradnie diabetologiczne
Gabinety kosmetyczne
Sanatoria
Własna działalność

Przedmioty

Bezpieczeństwo i higiena pracy
Język obcy zawodowy
Podstawy działalności zawodowej
Podstawy podologii
Język migowy

Przedmioty

Wiedza i umiejętności

Podolog posiada wiedzę z kilku dziedzin, w dużej mierze z medycyny i kosmetologii
Po kursie absolwent prezentuje wszechstronne umiejętności dotyczące pielęgnacji stóp oraz rozpoznawania schorzeń
Potrafi trafnie określić problem i go usunąć
Podolog ma również wiedzę z zakresu profilaktyki, dzięki czemu optymalnie dba o stopy
Absolwent Pascala potrafi w prosty i przystępny sposób przekazywać informacje o schorzeniach, cechuje go odpowiednie wyczucie i podejście do pacjenta
Zapisz się

Podobne kierunki i kursy Co powiesz na...?

Kierunek medyczny

Opiekun medyczny

Zobacz

Kierunek medyczny

Technik ortopeda

Zobacz

Kierunek medyczny

Protetyk słuchu

Zobacz

Kierunek zawodowy

Technik optyk

Zobacz