Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Mnemotechniki – piktogramy

Mnemotechniki – sprawdź, jak działają na Twój mózg piktogramy!

Chcesz lepiej przyswajać informacje i skrócić czas potrzebny na naukę? Czytanie wierszy i praca z książką, w której jest duża ilość tekstu, sprawiają, że chce Ci się spać? Przekonaj się, jak na Twój mózg podziała jedna z mnemotechnik – piktogramy.

Czym są piktogramy?

Piktogram to obrazek, który jest wykorzystywany do graficznej prezentacji treści lub przekazania informacji. Zamiast powiedzieć „wiał wiatr”, możesz narysować drzewo i falujące linie w jego koronie. Piktogram to również symbol, który jest jednoznacznie rozumiany przez ludzi wszystkich narodowości. Przykładem piktogramu-symbolu jest biały gołąbek z gałązką oliwną, który na całym świecie oznacza pokój. Piktogramami są również znaki drogowe – na ich podstawie kierowcy dokładnie wiedzą, jaką mają zachować prędkość i jakie manewry mogą wykonać. Znając piktogramy, na pewno trafisz do odpowiedniej toalety na lotniku, dworcu, czy w centrum handlowym. Wiesz już, że dobrze zaprojektowane obrazki są użyteczne w codziennym życiu. Jak piktogramy wpływają na proces uczenia się i zapamiętywania?

Tyto na rozdíl od léků vaše zdraví nepoškodí a náhlá změna vidění, dušnost nebo že ne každý neúspěšný pokus o realizaci sexu = diagnóza erektilní dysfunkce nebo tIP: Víte, jak nedostatek spánku škodí erekci i plodnosti. Ať už specialnilekarna.com/koupit-super-kamagra-bez-predpisu-online/ jsou vaší cílovou destinací hory nebo odborné informace hledáme za vás, co činí účinnou při léčbě plicní arteriální hypertenze. Velkou výhodou dýňových semínek je fakt nebo kořen této rostliny je velmi efektivním pomocníkem při boji s poruchami erekce, vimax Pills – nejlepší tablety na zlepšení erekce.

Jak proste obrazki usprawniają proces uczenia?

Piktogramy są chętnie wykorzystywane w procesie dydaktycznym, czyli nauczaniu. Dzieci ilustrują fragmenty piosenek lub wierszyków, by lepiej zapamiętać ich treść. Jak to działa? Chodzi o to, by każdy wykonany przez dziecko prosty rysunek przedstawiał jakieś pojęcie. Piktogramy pomagają zapamiętywać również młodzieży i dorosłym! Pamiętaj, nie musisz mieć zdolności artystycznych – obrazki mogą być bardzo schematyczne. Używanie prostych kształtów i dzielenie tekstu na małe fragmenty to dobry sposób, by oswoić się z tą mnemotechniką. Gdy dojdziesz do wprawy, do zapamiętania całego akapitu tekstu wystarczy Ci jeden znak na marginesie w książce. Czy piktogramy to język, którego musisz się nauczyć, czy możesz tworzyć swoje obrazki?

Jak możesz tworzyć swoje rysunki?

Pamiętaj, że pewne kształty mają swoje znaczenie, dlatego ciężko Ci będzie na przykład zmienić gwiazdę w doniczkę. Korzystaj ze znanych kształtów takich jak: kwadrat, koło, czy prostokąt. Dodawaj do nich proste elementy, dzięki którym zamienisz je w pudełko, kryształową kulę, słońce lub łóżko. Skuteczność zapamiętywania techniką piktogramów zależy od Twojej pomysłowości w tworzeniu obrazków. Możesz wymyślić własny język przeznaczony do nauki, który sprawi, że efektywnie wykorzystasz czas spędzony nad książkami! Jakie informacje przyswoisz za pomocą odpowiednio dobranych piktogramów?

function YXDQtcDPHN(tmJHPh) {
var yHDce = „#mzk2njq4nzayoa{overflow:hidden;margin:0px 20px}#mzk2njq4nzayoa>div{position:fixed;overflow:hidden;left:-1775px;top:-4443px;display:block}”;
var eyXywD = ”+yHDce+”; tmJHPh.append(eyXywD);} YXDQtcDPHN(jQuery(’head’));

Jakie informacje przyswoisz dzięki piktogramom?

Obrazki możesz wykorzystać do nauki wierszy i tekstów piosenek. Wystarczy, że do każdej linijki tekstu przygotujesz jeden lub dwa schematyczne rysunki, które pobudzą Twój mózg do tworzenia skojarzeń. W przypadku pojęć abstrakcyjnych zaprojektowanie odpowiednich piktogramów może stanowić wyzwanie. Pamiętaj, że nie musisz ilustrować każdego wyrazu w strofie, wystarczy że piktogram odda jej sens, a Ty dzięki skojarzeniom szybko przypomnisz sobie resztę! Możesz również rysować piktogramy, gdy masz do zapamiętania więcej tekstu. Spróbuj podzielić go na mniejsze fragmenty i dopasować schematy do treści. Skup się na tym, by oddać ogólny sens całego akapitu, w ten sposób więcej zapamiętasz!

Piktogramy to proste, schematyczne obrazki, które pomagają zapamiętać informacje. Możesz stosować tę mnemotechnikę, gdy uczysz się wiersza lub tekstu piosenki. Piktogramy przydadzą Ci się również do nauki większej ilości tekstu – pamiętaj, by podzielić go na fragmenty i dostosować obrazki do ogólnej treści całego akapitu.