Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Odpoczynek od nauki – jak przez wakacje nabrać sił i chęci do nauki na sezon szkolny?

Czas gorącego lata, rozrywek na świeżym powietrzu i spotkań z przyjaciółmi nie sprzyja rozmyślaniu o nauce i szkole. Warto jednak tuż przed odpoczynkiem od nauki i wskoczeniem w kostium kąpielowy czy zwiewne sukienki, zmotywować swój umysł do tego, aby z przyjemnością myślał o nadchodzącym sezonie szkolnym. Inspiracją do nauki może być choćby kilka nowych nawyków, które wdrążymy wraz z nowym rokiem, albo już od razu!

Jak przez wakacje nabrać sił i chęci do nauki na sezon szkolny?

1. Ruch.

Wybierz swój ulubiony rodzaj sportu, może to być także spacer w lesie, jazda rowerem czy pływanie! Wypróbuj też poranną rozgrzewkę w formie krótkich sekwencji przysiadów, pompek albo rozciągającej sesji jogi lub pilates. Nawet kilka minut codziennie wpłynie pozytywnie na samopoczucie w ciągu całego dnia, poprawi krążenie i dotleni organizm.

2. Regeneracja i relaksacja.

Zdrowy sen jest podstawą regeneracji ciała. Można go poprzedzić wieczorną relaksacją przy książce lub kąpielą. Głębokie rozluźnienie nerwowo-mięśniowe pozwala umysłowi na tymczasowe uwolnienie od nieustającej gonitwy myśli, a nawet strachu oraz stresu.

3. Zdobywaj wiedzę krok po kroku.

Stwórz mapę myśli czy pomysłów! Zastanów się, jakich rzeczy będziesz uczyć się w najbliższym czasie, wybierz te najbardziej Cię interesujące i rozrysuj czego dotyczą. Może przyda Ci się zakup inspirującej książki? Obejrzenie ciekawego filmu? Kto wie – może nawet znajdziesz grupę osób tak samo zafascynowanych tym przedmiotem!

4. Cel do osiągnięcia lub nagroda.

Czasami zdarza się tak, że niektóre przedmioty szkolne zupełnie Cię nie interesują. Przygotuj się więc na każdą tego typu lekcję w takim zakresie, jaki jest Ci dostępny; jeśli trzeba poproś o pomoc nauczyciela i nagradzaj się choćby dobrym słowem za wytrwałość! Znajdź sobie inspirujący cel, dzięki któremu nauka danego przedmiotu będzie dla Ciebie przydatna, np. w dostaniu się na kurs zawodowy.

5. Jedz odżywcze posiłki.

Wspieraj myślenie naturalnymi produktami, które bezpośrednio przyczyniają się do poprawiania funkcji kognitywnych. Są to między innymi orzechy, zielone warzywa, jagody, oliwa z oliwek. Przekonaj się do ziołowych naparów w zamian za stymulujące energetyki. Można sięgnąć po napar z szałwii, orzeźwiającej mięty, miłorzębu japońskiego, ale również zieloną herbatę.