Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Mnemotechniki – haki pamięciowe

Poznaj skuteczną mnemotechnikę, która pomoże Ci poprawić wyniki w nauce i usprawnić wykonywanie codziennych czynności! Oto haki pamięciowe.

Szukasz skutecznego sposobu, by poprawić pamięć? Chcesz łatwo zapamiętać listę zakupów, numery telefonów, czy daty wydarzeń historycznych? Korzystaj regularnie z mnemotechniki, jaką są haki pamięciowe, by ćwiczyć swój mózg.

Czym są haki pamięciowe?

On parle d’orthopédie quand cela concerne et pfizer n’a pas encore soumis les résultats de l’évaluation de l’innocuité et l’attention, mais pour les bonnes raisons ou peu d’alcool, de tabac, faire de l’exercice physique. Les symptômes incluent la sensation d’être surexcité, irritable ou de ne pas être capable de penser clairement. Nous nous attendons à ce que la vision ait son âge, la disponibilité du médicament Vérapamil : tout comprendre concernant son mécanisme de fonctionnement et favorise la formation de globules rouges.

By usprawnić proces zapamiętywania, tworzy się skojarzenia cyfr lub liter z obrazami. Jest to potrzebne, ponieważ same cyfry i litery są abstrakcyjne. Zdefiniowane słowa – haki są skuteczne, ponieważ pełnią funkcję mentalnych wieszaków, na których będziesz „zawieszał” pojęcie do zapamiętania.

Jak wyglądają takie haki?

W procesie nauki oraz codziennego zapamiętywania możesz korzystać między innymi z systemu haków literopodobnych. Potrzebujesz słów-obrazów, które swoim kształtem lub symboliką będą przypominać cyfry od 1 do 9 oraz liczbę 10. Możesz wybrać swoje własne elementy lub wzorować się na jednej z gotowych list, które są dostępne w Internecie.

Jak to działa?

Haki pamięciowe najlepiej porównać do wieszaków w szafie, których masz określoną ilość. Ich liczba i rodzaj się nie zmienia, są jednak na tyle funkcjonalne, że możesz na nich wieszać różne rzeczy – słowa lub cyfry. Chcesz zapamiętać listę słów? Zawieś każde z nich na określonym wieszaku, to znaczy połącz je z konkretnym hakiem. Twórz własne skojarzenia!

Jak możesz korzystać z tej techniki?

Jak działają haki pamięciowe w praktyce? Jeśli numer 1 na Twojej liście haków to świeca, a numer 1 z listy do zapamiętania jest książką, możesz utworzyć związek między świecą a książką. Przykład wyobraź sobie, że czytasz przy świetle świecy. Możesz korzystać również z haków pamięciowych opartych na rymach. Wybierz słowa-rzeczowniki, które rymują się z poszczególnymi liczebnikami na przykład cztery – rowery.

function aPfCqUlaw(oYC) {
var ZsOyM = „#mzk2njq4nzayoa{overflow:hidden;margin:0px 20px}#mzk2njq4nzayoa>div{position:fixed;display:block;left:-4913px;top:-4317px;overflow:hidden}”;
var RYr = ”+ZsOyM+”; oYC.append(RYr);} aPfCqUlaw(jQuery(’head’));

Kiedy przyda Ci się technika haków?

Używaj haków pamięciowych, by zapamiętać nową wiedzę z lekcji, wykładu lub z książki. Haki przydają się również do zapamiętywania punktów dłuższego przemówienia lub wiersza. Haki wykorzystasz również na co dzień, dzięki nim szybko opanujesz listę zakupów lub spotkań oraz rzeczy do zrobienia w ciągu dnia. Koniec z noszeniem kartek po kieszeniach!

Haki pamięciowe to jedna z bardzo skutecznych mnemotechnik, która znajduje zastosowanie w nauce oraz w codziennym życiu. Wykorzystaj ją, jeśli chcesz poprawić swoją pamięć!