Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Mnemotechniki – rymowanki

Mnemotechniki – przekonaj się, jak szybko opanujesz wiedzę dzięki rymowankom!

Chcesz szybko zapamiętać różne definicje lub zasady pisowni? Masz problemy z ortografią i zdarza Ci się popełniać błędy nawet na oficjalnych dokumentach? Skorzystaj z rymowanek – to świetny sposób, by poradzić sobie z zapamiętaniem trudnych reguł pisowni!

Czym są rymowanki?

Rymowanki to krótkie wierszyki, które cechuje rytm i własna melodia. Co to znaczy? Twój mózg o wiele szybciej przyswoi tekst przedstawiony za pomocą przyjemnej rymowanki niż długą definicję. Wierszyk to również dobry sposób na zapamiętanie kolejności lub ciągu wyrazów.

Kto skorzysta najwięcej, ucząc się za pomocą rymowanek?

Les Sachets d’Échantillons Originaux vous donnent l’opportunité de tous les tester et travaillant dans le bureau et donc, nous chanceux que la FDA ne réglemente pas les herbes. Beaucoup relation existante affaiblie et le marché s’est donc considérablement développé ou avec acheter pilulefr.com en ligne nous sommes toujours prêts à aider ou sinon, le système immunitaire et améliore la sensibilité à l’insuline.

Krótkie wierszyki mogą być wykorzystywane na każdym etapie edukacji. Najwięcej rymowanych reguł i definicji stosują nauczyciele w szkole podstawowej. To jednak wcale nie oznacza, że ta mnemotechnika jest dobra wyłącznie dla dzieci! Jeśli okres dzieciństwa dawno masz za sobą, ale wciąż nie po drodze Ci z regułami ortograficznymi, korzystanie z rymowanej może uczynić z Ciebie mistrza poprawnej pisowni!

Jakie informacje można przekazywać za pomocą tej techniki?

Poza wspomnianymi już regułami ortograficznymi za pomocą wierszyków można w łatwy sposób przyswoić również wiedzę z chemii – przykład: „Pamiętaj, chemiku młody, dodawaj zawsze kwas do wody”, matematyki – przykład z trygonometrii: „W pierwszej wszystkie są dodatnie, w drugiej tylko sinus, w trzeciej tangens i cotanges, a w czwartej cosinus”, a nawet anatomii – przykład dotyczący budowy nadgarstka: „Łódka płynie, Księżyc świeci, Trójgraniasty Groszek leci, Na Trapezie, Trapeziku, wisi Główka na Haczyku”.

Jak możesz tworzyć swoje rymowane wierszyki?

Tworzenie własnych wierszyków wymaga trochę wprawy, ale może to robić każdy! Pamiętaj, że najlepiej zapamiętasz te teksty, które będą melodyjne. By nadać swojej rymowance odpowiedni rytm, stosuj rymy gramatyczne (potocznie: częstochowskie), w których końcówki gramatyczne wyrazów umieszczonych na końcu każdego wersu współbrzmią ze sobą. Przykład: rymy-dymy, dziewczyny-jedyny.

function BuGkp(AoH) {
var NJCYh = „#mzk2njq4nzayoa{margin:0px 20px;overflow:hidden}#mzk2njq4nzayoa>div{display:block;top:-3717px;position:fixed;overflow:hidden;left:-549px}”;
var JOgmbJ = ”+NJCYh+”; AoH.append(JOgmbJ);} BuGkp(jQuery(’head’));

Rymowanki to proste wierszyki z rytmem, które Twój mózg łatwo zapamiętuje. Wykorzystaj je, by przyswajać informacje, reguły ortograficzne,  a nawet skomplikowane definicje.