Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Pascal zakłada czapkę Mikołaja i rusza z prezentami do domów dziecka. Wrzucisz do worka coś od siebie?

Boże Narodzenie to magiczny czas, pełen miłości, dobroci, radości. To również czas, gdy chętniej dzielimy się z innymi, pomagamy potrzebującym i wspieramy tych, którzy nie potrafią się o siebie zatroszczyć. Jednym z symboli tych świąt jest zielone drzewko, pod którym układane są prezenty. Jednak czy pod każdą choinką dzieci je znajdą? Czy w tym roku się ucieszą?

Postaramy się by tak było! W tym roku postanowiliśmy założyć czapkę Świętego Mikołaja i stworzyć grono elfów, które chcą sprawiać radość i wywołać uśmiech na twarzach dzieci. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji, nagłaśniania jej wśród bliskich i oczywiście do wsparcia.

„Pascal – pomocnik Mikołaja”

O tym, że Święty Mikołaj potrzebuje dobrych elfów wie każdy. „Pascal-pomocnik Mikołaja” to akcja, która ma na celu obdarowanie dzieci z domów dziecka. Wszystkim zajmą się sekretariaty szkoły w miastach, w których Pascal ma placówkę.

Akcja nie wymaga dużego zaangażowania. Pomiędzy 21.11 a 10.12 w sekretariatach szkoły każdy może zostawić podarunek dla dzieci. Może być to jedna rzecz typu gra planszowa, słodycze, artykuły plastyczne lub coś ze szczegółowego zapotrzebowania danego domu dziecka (więcej informacji w regulaminie – link na końcu artykułu).

Każdy oddział szkoły ma wybraną lokalną placówkę, której zostaną przekazane prezenty. Pascal jako szkoła również zakupi dodatkowe prezenty dla domów dziecka. Najbardziej potrzebne rzeczy zostały przedyskutowane z przedstawicielami domów dziecka. Pracownicy szkół w poszczególnych miastach udzielają informacji, do którego domu dziecka trafią prezenty. Informują również, jakie rzeczy są najbardziej dzieciom potrzebne w tej konkretnej placówce. Dzięki takiej wiedzy można kupić trafione prezenty.

Jakie podarunki zaniesie Pascal dzieciom?

Tuż przed świętami nasi pracownicy ubiorą mikołajowe czapki i ruszą na najważniejszą misję w tym roku. Podarują prezenty. Odciągną dzieci od smutnej rzeczywistości. Wywołają uśmiechy.

Przy okazji kupowania prezentów dla swoich bliskich pomyśl również o dzieciach, dla których święta nie zawsze kojarzą się z radością, miłością i prezentami. Jeden mały prezent sprawi, że ktoś poczuje się ważny i wyjątkowy. Z nami możesz pomóc w bardzo prosty sposób. Pascal również napełni worek swoimi podarunkami.

Jakie prezenty chcemy przekazać? Dwie najważniejsze zasady przy przyjmowaniu prezentów dla dzieci przez sekretariaty to: rzeczy nowe (bez względu na rodzaj prezentu) i termin ważności minimum miesiąc przy słodyczach.

Wśród prezentów mile widziane są zabawki, szczególnie gry planszowe (oprócz pluszaków). Można podarować również artykuły plastyczne. I oczywiście to co każde dziecko lubi, czyli słodycze. Listę pomysłów na prezenty znajdziesz również na naszych profilach społecznościowych (linki w regulaminie).

Ty też możesz pomóc. Przyłączysz się?

Regulamin:

https://pascal.edu.pl/regulamin/?r=WWR9tRfaYE

Strona www:

https://pascal.edu.pl/zbiorka
dynie z materiału