Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Halloweenowa dynia z materiału krok po kroku

Słuchacze Pascala z kierunku terapeuta zajęciowy przygotowali halloweenowe dynie. Możesz je zrobić samodzielnie w swoim domu. Dzięki nim dom nabierze iście halloweenowego charakteru, bez wydawania pieniędzy. Poza tym to świetny sposób na spędzenie czasu całą rodziną.

Zrobienie dyni nie wymaga większych umiejętności, jeśli wybierzesz nasz sposób. Jest na tyle prosty, że poradzą sobie z nią najbardziej oporni pod względem zajęć manualnych. Zatem, do dzieła!

jak zrobić halloweenową dynię krok po kroku

Co jest potrzebne do zrobienia dyni?

 • Materiał.
 • Nożyczki.
 • Nić i igła.
 • Wypełnienie: dowolność.
 • Gałązka, sznurek.
 • Klej.

Do wypełnienia możesz wykorzystać: plusz ze starej maskotki, wełnę, watę, ścinki materiału, wypełnienie nieużywanej poduszki, stary sweter.

proces szycia halloweenowych dyń

Halloweenowa dynia krok po kroku

 1. Przygotuj kwadrat materiału. Minimum taki, na którym odrysujesz wygodnie talerz obiadowy (im większy, tym większa dynia). Przyłóż talerz do materiału, dnem do góry, odrysuj i wytnij.
 2. Obszyj nitką brzegi koła. Pozostaw kawałek nitki na początku i na końcu, tak by można było je ściągnąć i związać.
 3. Pociągnij lekko za dwa końce nitki i już formuje się coś okrągłego. Wypełnij środek. Dobrze ściągnij nić i zawiąż.
 4. Obróć dynię górą do dołu. Na środku wbij igłę i przeprowadź ją przez dynie, tak by wyszła w miejscu wiązania nici. Następnie przeciągnij igłę z nicią przez bok dyni, wbij ją znów w środek, by wyjść igłą u góry. Pociągnij. Zrobi się zagłębienie. Powtórz to kilka razy, tworząc zagłębienia w dyni co 1-2 cm bądź w większej odległości przy większych dniach.
 5. Nić możesz przesuwać, by uformować ładne odcięcia. Zszyj dobrze górę.
 6. Posmaruj gałąź klejem i owiń sznurkiem. Przyklej na górę dyni.
 7. Udekoruj dynię.

Dynia jest w kolorze pomarańczowym, ale możesz użyć materiału w dowolnym kolorze. W końcu chodzi o dobrą zabawę i owocnie spędzony czas. Poza tym na koniec możesz ją udekorować, wykorzystując pomarańczowy kolor.

halloweenowa dynia

Pascal życzy dobrej zabawy przy halloweenowych dyniach i 31 października.
A jeśli zainteresował Cię ten temat i z chęcią tworzysz podobne rzeczy, zarezerwuj miejsce na kierunku Terapeuta Zajęciowy:

https://pascal.edu.pl/zarezerwuj-miejsce/?i=VN3Dg

talent-scrabblepascal-mikolaj