Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Finał akcji Pascal – pomocnik Mikołaja

Za nami kolejna udana akcja zakończona wielkim sukcesem, bo szerokimi uśmiechami obdarowanych dzieci z domów dziecka. Pascal, pomocnik Mikołaja wysłany przez placówki Pascala odwiedził 23 domy dziecka. Dzięki licznym darczyńcom i prezentom od szkoły, każdy worek był pokaźnych rozmiarów. W nim było zarówno coś dla bardzo malutkich dzieci, dla trochę starszych i dla nastolatków.

Dzięki tej inicjatywie udało się dużo osiągnąć. Za co już teraz bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcje. Nadszedł czas na jej podsumowanie. 

Do akcji włączyli się nie tylko słuchacze szkoły

Dużym sukcesem był zasięg akcji „Pascal- pomocnik Mikołaja”. Podarunki przynieśli nie tylko słuchacze szkoły, ale również mieszkańcy miast, w których Pascal ma placówki. Co oznacza, że swoją role spełniła poczta pantoflowa, media społecznościowe i lokalne portale internetowe.

Do sekretariatów szkoły trafiły liczne podarunki, na które najbardziej oczekiwały dzieci z poszczególnych domów dziecka. Obok słodyczy, były to między innymi zabawki i gry planszowe.

Pracownicy oddziałów Pascala dosłownie założyli czapkę Mikołaja, spakowali prezenty i dostarczyli wprost pod choinki w domach dziecka. Prezenty trafiły do aż 23 domów dziecka w miastach, w których Pascal ma swoje placówki.

Prezenty od Pascala

Pascal nie tylko był organizatorem akcji, ale również dołożył prezenty do worka. Jako placówka edukacyjna stawiamy na rozwój młodego człowieka, także przez zabawę. Dlatego Pascal podarował dzieciom z domów dziecka różne zestawy puzzli, zarówno dla młodszych dzieci jak i tych starszych. Poza tym gry, takie jak bierki i warcaby. Kolejne prezenty od Pascala to narzędzia do artystycznego i kreatywnego wyrażania siebie. Były to: bloki techniczne i rysunkowe, modelina, plastelina i farby.

Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcje. Bez Was nie byłoby tylu uśmiechniętych dziecięcych buzi.

pascal-mikolajFootball Goal