Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Startuje Szkoła Policealna Pascal w sercu Leszna

[:pl]Myśląc o Lesznie, nie sposób zacząć od czegoś innego, jak edukacja. Miasto liczące obecnie niespełna 65 tys. mieszkańców było prawdziwą perłą na mapie Polski, jeśli chodzi o rozwój szkolnictwa w czasach nowożytnych. Takie nazwiska jak Jan Amos Komeński czy Jan Jonston, to synonimy mądrości i wiedzy. A to oni wykładali w leszczyńskich szkołach. Do Leszna w XVII wieku przybywali młodzi ludzie z różnych zakątków Polski, a i Europy, po to by uczyć się od najlepszych. Przyjeżdżali z Królewca, Augsburga i Lubeki. Miasto przodowało w produkcji tekstylnej i wiedzy na jej temat. Poza tym leżało na jednym z głównych szlaków handlowych wiodących z Wrocławia na Poznań. Czasy nowożytne określane są dla tego miasta złotym wiekiem. I to dzięki Lesznu, cały region rozwijał się intensywnie.

Obecnie miasto również ma bogatą ofertę edukacyjną. Absolwenci szkół średnich mają do wyboru szkoły policealne i szkoły wyższe. A przy jednej z najpiękniejszych ulic miasta, takiej, która wiele pamięta (ulicy Narutowicza), mieści się placówka szkoły dla dorosłych Pascal.

File:PL Leszno Kamieniczka Wieniawa.JPG
Udostępnione na licencji CC przez: Macdriver (Bartek Wawraszko)

Barokowy charakter ratusza

Położone na zachodzie kraju Leszno, usytuowane jest pomiędzy dwoma dużymi miastami, Wrocławiem i Poznaniem. Przez Leszno przebiega droga ekspresowa łącząca te miasta. A do Poznania z Leszna jest niecałe 70 km, natomiast do Wrocławia około 95 km. Jednym słowem jest dobrze skomunikowane z regionem.

Z miastem związany jest ród Leszczyńskich i Sułkowskich. Przechadzając się po rynku, można znaleźć ich ślady. I wcale niemałe, bo kamieniczki w stylu barokowym, datowane na XVII i XVIII wiek. Jednak tą wisienką na torcie jest ratusz- uznawany za najpiękniejszy w Wielkopolsce. Choć nieco przerobiony, ze względu na zniszczenia, których doznał w wyniku pożarów, nadal robi duże wrażenie. Stanowi centralny punkt rynku, w stylu barokowo- klasycystycznym, opatrzony najważniejszymi datami dla miasta. Zachwyca wysoka wieża, ale warto też zwrócić uwagę na płaskorzeźbę widniejącą nad głównym wejściem- to ona jest elementem, który ma kilka wieków.

File:Leszno,ulica Słowiańska.jpg

Udostępnione na licencji CC przez: Mieczysaw

Jedyna taka ulica

Z ulicą Narutowicza, przy której mieści się Szkoła Policealna Pascal, wiąże się wiele ciekawostek. To jedyna ulica, którą dojedziesz autem na rynek. Jest to też jedna z najdłuższych ulic w mieście. A przez lata spełniała różne funkcje. Dziś to jedna z głównych ulic, którą przemieszczają się mieszkańcy i przechadzają turyści. Pod numerem trzy, czyli tuż przy rynku, mieści się Szkoła dla dorosłych Pascal. Stąd wszędzie jest blisko i z łatwością dojedziesz z różnych części miasta oraz miejscowości ościennych.

File:Leszno, Leszczyńskich.jpg

Udostępnione na licencji CC przez: Aktron

Bezpłatna szkoła policealna- kierunki medyczne i zawodowe

Pascal uzupełnia ofertę edukacyjną Leszna o kierunki medyczne i zawodowe, które są deficytowe na rynku pracy. Otwiera drzwi do rozwoju kariery, przez uzyskanie nowych kwalifikacji oraz do zmiany zawodu. Posiada uprawnienia szkoły publicznej, doświadczoną kadrę, innowacyjne narzędzia wspierające edukację. I co ważne, nasza Szkoła Policealna dla dorosłych nie pociąga za sobą kosztów. Nie jest wymagana matura, a większość kierunków to nauczanie zaoczne. Natomiast uzyskanie dyplomu to szerokie możliwości pracy w Lesznie, w większych miastach w okolicy, ale również za granicą.

Do nowo otwartej szkoły zapiszesz się online – możesz zarezerwować miejsce wypełniając formularz https://pascal.edu.pl/zapis-online/

A szczegółowe informacje dotyczące kształcenia w Pascalu w Lesznie, otrzymasz pod numerem telefonu: 65 307 02 00.[:]