Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Już otwarta nowa szkoła policealna w Legnicy- zapisy na atrakcyjne kierunki ruszyły

Legnica to trzecie pod względem wielkości miasto w województwie dolnośląskim i największe z Legnicko- Głogowskiego Okręgu Miedziowego. W otoczeniu lasów, parków, dwóch rzek oraz bardzo zróżnicowanej zabudowy, mieszkańcy w większości pracują w przemyśle miedziowym. Wielu Legniczan znajduje też zatrudnienie w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. A do pracy w różnych zawodach przygotowują szkoły wyższe i już teraz nowa szkoła policealna w Legnicy Pascal. Jedną z pierwszych szkół wyższych w tym mieście, była filia Politechniki Wrocławskiej- chodziło o kształcenie w kierunkach związanych z pracą w Zagłębiu Miedziowym.

Legnica skrywa wiele tajemnic przeszłości, a zabudowa miasta jest bardzo fascynująca. Łączy wiele epok, a najbardziej jednolitą zabudowę spotykamy w dzielnicy Tarninów. Tu eklektyzm rządzi, z modernistycznymi i secesyjnymi dodatkami. I w tej też dzielnicy, działa darmowa szkoła policealna Pascal.

Udostępnione na licencji CC autor: Lestat (Jan Mehlich)

Dobrze skomunikowane miasto

Położona w widłach dwóch rzek, Czarnej Wody i Kaczawy, od wieków była przecinana przez ważne szlaki handlowe. Obecnie również łatwo się z niej wszędzie dostać. Ma obwodnice, a w Szymanowicach- tuż przy granicy administracyjnej Legnicy, krzyżuje się autostrada A4 i ekspresówka S3. Dlatego bezpłatna szkoła policealna Pascal to możliwość kształcenia dla wszystkich z pobliskich miejscowości. Samo miasto jest bardzo przyjazne dla uczniów. Legnica słynie z oferty kulturalnej i rozrywkowej. Organizowane są w niej imprezy ogólnokrajowe jak i międzynarodowe. Każdy znajdzie coś dla siebie po zajęciach, również jeśli chodzi o smaczną, regionalną kuchnie.

Legnica oprócz bogatej oferty kulturalnej, rozrywkowej i edukacyjnej, ma jeszcze coś bardziej cennego w pobliżu. We wsi Mikołajowice czekają pokłady złota do wydobycia. Śmiało można mówić o legnickiej gorączce złota, ale wcale nie jest to nowość, bo już w średniowieczu pozyskiwano stamtąd ten kruszec.

Zielono wkoło

Zielony odpręża i pozytywnie nastraja, a w Legnicy nie brakuje terenów zielonych i to takich z duchem dawnych lat. Nie bez przyczyny od ponad dwustu lat określana jest Miastem Platanów i Ogrodów. W XIX wieku powstał Park Miejski. Natomiast bezpłatna szkoła policealna Pascal mieści się w pobliżu Skweru Orląt Lwowskich, który ma już ponad sto lat. Legniczanie odpoczywają również w Parku Gdańskim i Lasku Złotoryjskim.

Udostępnione na licencji CC autor: mariusz62 z Pixabay

Lepsza praca, godniejsza płaca- bezpłatna szkoła policealna przy ul. Jaworzyńskiej

Legniczanie mają do wyboru różne ścieżki rozwoju, między innymi dzięki prężnie działającej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. A szkoła policealna to opcja na zdobycie przyszłościowego zawodu, podniesienie kompetencji i lepsze zarobki. Już dziś możesz zapisać się na najbliższy semestr, nie ponosząc kosztów edukacji. W ofercie Pascala poszukiwane na rynku pracy kierunki medyczne i zawodowe, roczne i dwuletnie, zaoczne i stacjonarne. Kadrę tworzą doświadczeni wykładowcy, pozytywnie nastawieni do słuchaczy. Wsparci nowoczesną technologią, komunikują się ze słuchaczami przez aplikację i panel słuchacza. Bezpłatna szkoła policealna mieści się przy ulicy Jaworzyńskiej 9 (dzielnica Tarninów). Pod tym adresem znajdziesz sekretariat, w którym uzyskasz szczegółowe informacje oraz zapiszesz się do szkoły.

W rekrutacji weźmiesz udział również, wypełniając zgłoszenie online. A szczegółowe informacje o kształceniu w Legnicy, otrzymasz pod numerem telefonu: 76 307 03 92.