Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Agnieszka Żakowska – słuchaczka kierunku Technik Usług Kosmetycznych w Chojnicach, kandydatka w konkursie Zostań Twarzą Pascala.

Od zawsze interesowałam się kosmetologią i różnymi dziedzinami kosmetyki.
W końcu dowiedziałam się od koleżanki, że Szkoła dla Dorosłych Pascal ma kierunek Technik Usług Kosmetycznych i kiedy tylko mogłam zapisałam się jako słuchacz tego kierunku.

Nie mogłam doczekać się kiedy pójdę na pierwsze zajęcia. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Prowadzący zajęcia przekazują ogrom wiedzy, bardzo interesujące treści. Jestem zadowolona z zajęć teoretycznych, a najbardziej podobają mi się zajęcia praktyczne, które przygotowują do wykonywanego w przyszłości zawodu. Pracownie są dość dobrze wyposażone, dlatego zajęcia praktyczne są tak satysfakcjonujące. Dowiedziałam się wiele rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Nauczyłam się też podstaw kosmetyki i kosmetologii, wykonywania zabiegów, a to dopiero pierwszy rok! Mimo, że semestr drugi to zdalne nauczanie, na bieżąco starałam się śledzić materiały przekazywane przez platformę szkoły.
W szkole organizowane są też szkolenia i warsztaty, w których chętnie brałam udział. Aby pogłębić swoje umiejętności wybrałam się na kurs stylizacji rzęs, by w pełni móc rozwijać skrzydła w tym kierunku.
W życiu prywatnym jestem spełnioną żoną i mamą dwuletniej dziewczynki. Lubię także podróże, oraz w wolnych chwilach pozuje do zdjęć. Zwiedziłam kilka europejskich państw, widziałam wiele pięknych miejsc.
Uwielbiam latać samolotem i widzieć wszystko z lotu ptaka. Niestety w najbliższym czasie podróżowanie jest utrudnione z wiadomych przyczyn.Z kolei branie udziału w sesjach fotograficznych to moja odskocznia od codzienności, mogę wtedy skupić się na sobie i robić to co naprawdę lubię. Po urlopie wychowawczym, gdy zdam egzaminy zawodowe chciałabym otworzyć własny salon piękności, w którym będę mogła robić to czego nauczyłam się w Szkole Pascal. To moja szansa na lepszą przyszłość i zajmowanie się tym , co naprawdę daje mi satysfakcję.Niewykluczone, że po skończeniu kierunku Technik Usług Kosmetycznych podejmę naukę na innym kierunku w Szkole Pascal, ponieważ daje wiele możliwości rozwoju i duży wybór zawodów do zdobycia.Ze względu na to, że zajęcia są co dwa tygodnie bez problemu potrafię zorganizować na nie czas. Z niecierpliwością czekam na powrót do szkoły. Z przyjemnością spotkam się z wykładowcami ,a przede wszystkim z koleżankami, z którymi nawiązałam dobre kontakty. Mam nadzieję, że kolejny semestr będzie już normalny, ze spotkaniami na zjazdach twarzą w twarz.