Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Ewelina Czuczwara – słuchaczka kierunku florysta w Głogowie, kandydatka w konkursie Zostań Twarzą Pascala.

Zapraszamy do przeczytania testu Pani Eweliny z Głogowa, która chcąc zgłębiać tajniki swoich zainteresowań oraz rozwijać się zawodowo, zapisała się do Szkoły Pascal, na kierunek Florysta. Dowiecie się co jest ważne w tym zawodzie i jak można się w nim realizować.

Cześć! Jestem Ewelina. Na co dzień jestem mamą synka Oliwiera.
Mam 26 lat i uwielbiam kwiaty. Odgrywają one dużą rolę w moim życiu.
Szkoła Pascal w Głogowie dokonała ogromnych zmian w moim życiu.
Poznałam lepiej moje wartości, talenty oraz osobowość.

Chcąc osiągnąć zawodowy sukces trzeba, także nadążać za nieustannie zmieniającymi się trendami we florystyce. Przekonałam się, że warto iść za głosem serca oraz słuchać siebie i rozwijać swoje pasje. Florysta to zawód z perspektywami na rozwój, dla osób kochających kwiaty oraz mających artystyczną wrażliwość – jest to praca marzeń.

Kształcenie na kierunku florystyka w Szkole Pascal jest bezpłatne.

Jest to wielkie udogodnienie dla wszystkich, którzy chcą nabywać nowe umiejętności, ale sytuacja finansowa im to uniemożliwia. Edukacja trwa rok, co pozwala odpowiednio utrwalić wiedzę, a zajęcia odbywają się tylko w weekendy, dzięki czemu tryb kształcenia nie koliduje z aktualnie wykonywaną pracą.

Wyobraźnia jest w tym zawodzie cechą kluczową, gdyż to właśnie dzięki niej można tworzyć oryginalne bukiety, na które z pewnością każdy zwróci uwagę i zachwycą niejednego. Osoba, która chce wykonywać taki zawód, musi także zapoznać się z różnorodnymi technikami układania i upinania kwiatów oraz wiedzieć jakie są aktualne trendy w kwiatowych stylizacjach.

Można więc śmiało porównać ten zawód do zawodu artysty, który w oparciu o swój talent i wyobraźnię, tworzy coś, co ma na celu przysparzać wrażeń estetycznych i podkreślać wyjątkowy charakter miejsca oraz okazji.

Poza przygotowywaniem bukietów i wystrojem sal, kościołów oraz prywatnych mieszkań, domów, florysta może także doradzić jak zaprojektować ogród, by zasadzone w nim kwiaty tworzyły piękną, sezonową kompozycję. Musi więc posiadać wiedzę z zakresu pielęgnacji i hodowli roślin ciętych oraz doniczkowych

Otóż oprócz kwiaciarni, osoba parająca się takim zawodem może szukać pracy w firmach zajmujących się dekoracją wnętrz oraz aranżacją ogrodów, choć może także pokusić się o założenie własnej działalności.