Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Słuchaczka kierunku Technik Usług Kosmetycznych – Katarzyna Smoczyńska z Nysy, kandydatka w konkursie Zostań Twarzą Pascala

Rozpoczynamy cykl wpisów słuchaczy bezpłatnej Szkoły dla dorosłych Pascal. Dowiecie się z nich o ich pasjach, talentach i marzeniach. Autorzy napisali również dlaczego wybrali Szkołę Pascal i jak wygląda nauka ich zawodów.

Nasza Słuchaczka Pani Katarzyna, ucząca się na kierunku Technik Usług Kosmetycznych opisała swoją historię, o tym czym się zajmuje na co dzień, i co lubi robić w wolnych chwilach. Pani Katarzyna jest również kandydatką w ogólnopolskim konkursie „Zostań Twarzą Pascala”

Nazywam się Kasia i mieszkam w Nysie. Do szkoły Pascal uczęszczam na kierunek Technik Usług Kosmetycznych (obecnie zdaje testy zawodowe, na zakończenie tego kierunku). Kosmetyką interesowałam się już bardzo długi czas, jako 15-letnia dziewczynka zaczęłam dorabiać do kieszonkowego promując kosmetyki firmy Avon, i wtedy zaczęła się moja pasja do makijażu, dbania o ludzkie ciało.

W późniejszym czasie zaczęłam studiować kosmetologię, ale szybko przeniosłam się do szkoły Pascal na kierunek technik usług kosmetycznych, ponieważ zależało mi na dużej ilości zajęć praktycznych, a tutaj właśnie tak jest. Na codzień pracuję w swoim Studio Tatuażu.

Kierunek kosmetyczny bardzo przydaje się również w mojej pracy, budowa anatomiczna człowieka, budowa skóry, choroby skórne i wiele innych rzeczy które nauczyłam się w szkole, wykorzystuje na co dzień w mojej pracy. Staram się również cały czas poszerzać moją wiedzę, jeżdżąc i uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Część z nich organizowała szkoła Pascal jak np: mezoterapia bezigłowa, czy eksfoliacja kwasami. Na inne kursy jeździłam już indywidualne: przedłużanie i zagęszczanie rzęs, makijaż permanentny brwi i ust.

W czasie wolnym od pracy razem z moim mężem, i dziećmi (Anastazja i Boguś), często jeździmy na wycieczki w góry, zazwyczaj do naszych sąsiadów Czech. Uwielbiamy jeździć pod namioty, nad wodę, jesienią zbierać grzyby, zima na sanki. Cały czas wymyślamy jakieś ciekawe zajęcia. Kolekcjonuję również znaczki turystyczne, są to drewniane znaczki które można zakupić na pamiątkę w różnych ciekawych miejscach typu: muzeum, kościół, szczyt górski, schronisko górskie, zoo. Dzięki temu odkryciu organizacja wycieczek idzie nam bardzo sprawnie, patrzymy gdzie jest kolejny znaczek do zdobycia ?


Ostatni nowy projekt, który tworzę razem z moim mężem to Padme – biżuteria naturalna, sami tworzymy biżuterię z kamieni naturalnych takich jak: kryształ górski, kwarc różowy, ametyst, cytryn i wiele innych. Projektując bransoletkę, czy naszyjnik staram się dobrać kamienie tak, żeby nie tylko ładnie wyglądały, ale miały też określone właściwości, które będą ze sobą współgrać. Każdy kto mnie zna wie, że moja Praca to także moja Pasja. Idąc do pracy nie czuje że 'idę, bo muszę’, tylko robię to z radością, bo kocham to. I właśnie takiej pracy życzę każdemu ♥️

Dziękujemy Pani Katarzynie 🙂
Jeżeli interesuje Cię kierunek Technik Usług Kosmetycznych, zachęcamy do szerszego zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. Kliknij i zobacz więcej informacji o kierunku TUK.