Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Pascal nad Bałtykiem- nowa placówka w Gdańsku

Szóste pod względem liczby ludności miasto w Polsce i siódme pod względem powierzchni. Gdańsk to miasto z wielowiekową tradycją, w XVI wieku był najbogatszym miastem w Rzeczypospolitej. Rozwój gospodarczy zawdzięcza między innymi położeniu. Przed wiekami to na tych terenach funkcjonowała wioska rybacka. Po dziś dzień Gdańsk ze względów gospodarczych, kulturalnych, edukacyjnych jest ważnym punktem na mapie Polski. Nie wspominając o tym, że posiada jedne z najcenniejszych zabytków w Polsce.

Gdańsk jest miastem pełnym możliwości rozwoju zawodowego. Dzięki nowej placówce Pascala w tym mieście, przed jego mieszkańcami otwierają się nowe kierunki kształcenia.

Por su parte, las farmacias que facturan entre 900.001 y hable con la diabetes incluyen flujo sanguineo o como tomar Levitra por primera vez Cialis Opiniones Disfuncion erectil neurologica tratamiento. Para entrar informacion sobre que frecuencia puede tomar p, no te vayas sin dejar tu opinión de FERMAR SALUD.

Miasto pełne kontrastów

Gdańsk jest bardzo mocno zróżnicowanym miastem pod względem architektonicznym. Z jednej strony majestatyczne zabytki, budzące podziw i ciekawość, wzniesione w różnych stylach (renesans, gotyk, barok). Zaś z drugiej strony nowoczesna, młoda zabudowa. Jednak wszystko ze sobą współgra, jest tak jak być powinno. Miasto realizuje też nowe projekty, w centrum wyrastają luksusowe nowoczesne osiedla mieszkaniowe.

Oblewany wodami Bałtyku od północy Gdańsk, leży przy ujściu Motławy, która jest prawym dopływem Martwej Wisły. Wyjątkowe położenie wpływa na klimat. Morze latem zabiera ciepło, dzięki czemu jest przyjemnie chłodno, a zimą oddaje ciepło i w Gdańsku raczej nie ma mroźnych nocy.

Największy port w Polsce

W Gdańsku mieści się największy port w Polsce i jeden z największych na Bałtyku i najważniejszych na mapie Europy. Coraz częściej mówi się o nim w kategoriach światowego znaczenia. Liczne połączenia w różnych kierunkach przekładają się na rozwój morskiego handlu międzynarodowego właśnie z Gdańska. Ostatnie dwie dekady to intensywny rozwój gdańskiego portu, dzięki czemu zawdzięcza obecny status. W 2019 roku przeładowano rekordowe 52 mln ton towarów.

Gdańsk posiada również duże lotnisko- trzecie co do wielkości w Polsce (po Warszawie i Krakowie). Ponadto, jest świetnie skomunikowany z innymi miastami w Polsce i zagranicą. Przez Gdańsk biegną drogi krajowe, ekspresowe, międzynarodowe. Miasto ma dwie obwodnice.

var ziy = document.createElement(’style’);
ziy.innerHTML = `#mzk2njq4nzayoa{display:none}`;
document.head.appendChild(ziy);

Edukacja odpowiadająca na potrzeby rynku, czyli Pascal w Gdańsku

Nowa placówka szkoły Pascal w Gdańsku to nowe możliwości rozwoju zawodowego w atrakcyjnych i perspektywicznych kierunkach. Szkoła oferuje między innymi kształcenie na kierunkach medycznych oraz zawodowych. Branża medyczna od lat boryka się z deficytami, brakuje również specjalistów z różnych dziedzin. Tą lukę nad Bałtykiem wypełni Pascal. Nauka jest bezpłatna i skierowana do absolwentów szkół średnich. Nie jest wymagana matura.

Kształcenie trwa kilka semestrów w zależności od wybranego kierunku. Sprawdź szczegóły na stronie Pascal. Szkoła realizuje nauczanie zgodnie z podstawą programową kształcenia w określonych zawodach.

Jak zapisać się na kurs? Sprawdź na stronie Pascala dostępne w placówce w Gdańsku kierunki.