Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Stołeczne Królewskie Miasto Kraków- stolica Polski przez niemal 700 lat

Autor: PASCAL

Najważniejsze decyzje kształtujące Polskę zapadały na Wawelu. To w tym miejscu odbyła się pierwsza koronacja, a Katedra Wawelska stała się nekropolią królów. Kraków trzy razy był stolicą, przez blisko 7 wieków. W nim zapadały najważniejsze polityczne decyzje, tętniło życie gospodarcze i handel. To miasto pokochali też artyści. I to w nim zbudowano pierwszą uczelnię w Polsce, Uniwersytet Jagielloński. Jest on również jedną z najstarszych uczelni w Europie Środkowo- Wschodniej.

Miasto jest doceniane i wyróżniane w międzynarodowych rankingach. Uznane zostało między innymi za jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

Milion kilometrów kwadratowych powierzchni biurowej

Kraków niewątpliwie jest świadectwem polskiej tradycyjni i kultury, ale z drugiej strony jest drugim w Polsce (po Warszawie) rynkiem powierzchni biurowej. Miasto jest celem inwestorów z różnych branż. Dzięki temu bezrobocie plasuje się na niskim poziomie. W zasadzie każdy kto chce pracować, nie ma większego problemu ze znalezieniem zatrudnienia w stolicy historycznej Małopolski. Kraków nadal odrywa bardzo dużą rolę w życiu gospodarczym, kulturalnym, edukacyjnym i sportowym w kraju. Poza tym jest kluczowym węzłem kolejowym w Polsce i ma drugie pod względem ruchu lotnisko w kraju.

Unikalna jest też sama nazwa miasta, w formalnych dokumentach oraz podczas uroczystości wymieniane jest jako Stołeczne Królewskie Miasto Kraków. Jest jedynym miastem w Polsce, które w swoim herbie może używać godła polskiego.

Średniowieczny rynek otoczony wiekowymi kamienicami

To na nim od wieków toczyło się życie krakowian i tak jest po dziś dzień. Uwielbiają go mieszkańcy i turyści odwiedzający Kraków. Dla tych drugich jest to jeden z głównych punktów zwiedzania. Rynek Starego Miasta w Krakowie otoczony jest zabytkami i kamienicami, które pamiętają czasy sprzed kilku wieków.

Jedną z najstarszych ulic Krakowa jest Grodzka. Funkcjonowała ona zanim miała miejsce lokacja miasta. To nią na Wawel docierali przyjeżdżający monarchowie. Wawel, obok rynku na Starym Mieście, jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów miasta. Podobnie jak: Smocza Jama, Sukiennice, Kościół Mariacki, Brama Floriańska.

Każdego roku do Krakowa przyjeżdżają miliony turystów. Sporą grupę stanowią zagraniczni przyjezdni. Miasto jest atrakcyjne nie tylko pod względem oferty rozrywkowej, kulturalnej, ale stanowi też świetną bazę wypadową do Jury Krakowsko- Częstochowskiej i wypraw w góry.

Pascal w Krakowie

Kraków to miasto akademickie, z bogatą ofertą edukacyjną dla młodych ludzi. Pascal poszerza ofertę o atrakcyjne kierunki medyczne i zawodowe. Wśród nich deficytowe zawody na rynku pracy, zwłaszcza z branży medycznej. Jest to dobrze płatna i rozwojowa branża. Natomiast nauka w szkole dla dorosłych Pascal jest bezpłatna, skierowana do absolwentów szkół średnich. Szkoła nie wymaga matury.

Naukę w Pascalu można połączyć z pracą, wybierając kierunek z kształceniem w systemie zaocznym. Nowe umiejętności, potwierdzone dyplomem to droga do lepiej płatnej posady bądź sposób na przekwalifikowanie się bez względu na wiek.

Uczyć się w Krakowie to wielka przyjemność, a dzięki przyszłościowym kierunkom w Pascalu, nowy zawód możesz mieć w rok bądź dwa lata.
Zapisz się już teraz do nowej placówki w Krakowie!