Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Pascal w stolicy – nowa placówka szkoły w Warszawie

Warszawa jest miastem wyjątkowym na mapie Polski. Oprócz tego, że jest naszą stolicą, jest też największym miastem w Polsce pod względem liczby ludności i powierzchni. To też jedyne miasto w Polsce, które ma ustrój określony indywidualną ustawą. Warszawa jest centrum życia politycznego, gospodarczego, naukowego, kulturalnego w Polsce.

Stolica posiada szeroką ofertę edukacyjną. Dołączyła do niej bezpłatna szkoła dla dorosłych Pascal, która kształci w atrakcyjnych, przyszłościowych kierunkach.

Portrait of female college student smiling at camera

Nowoczesna metropolia przeplatana duchem dawnych lat

Warszawa została stolicą Polski pod koniec XVI wieku. Wówczas Zamek Królewski w Krakowie na Wawelu strawił pożar. Król Zygmunt III Waza podjął decyzję o przeniesieniu się do Warszawy. Dziś stolica jest siedzibą prezydenta RP, senatu, sejmu, NBP i innych ważnych instytucji.

Nowoczesną zabudowę Warszawy przełamuje duch Starego Miasta. Warszawska Starówka nie bez przyczyny znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Charakterystycznym punktem Starego Miasta jest pierwszy świecki pomnik w Warszawie- Kolumna Zygmunta (datowana na 1644 rok). To pod nią umawiają się warszawiacy i jest dobrym punktem orientacyjnym.

Wąskie uliczki, kolorowe kamienice oddają dawny charakter stolicy. Są klimatyczne i inspirujące, przełamują nowoczesność centrum. Na Starym Mieście stoi Zamek Królewski, w którym uchwalono Konstytucję 3 maja (pierwsza w Europie, druga na świecie).

Warsaw, Poland. HDR image of Plac Zamkowy square on sunset

Zielone miasto

Stolica Polski jest jednym z najbardziej zielonych miast w kraju. Mało tego, jako jedyna stolica w Europie znajduje się tak blisko parku narodowego (Kampinowski Park Narodowy). Przez miasto płynie najdłuższa rzeka w Polsce, dzieląc Warszawę na większą lewobrzeżną część i mniejszą prawobrzeżną.

Warszawa jest bardzo zielonym miastem, sprzyjającym aktywnościom na świeżym powietrzu i spacerom. Jest więcej zieleni niż w Nowym Jorku. Warszawiacy mogą korzystać z niezliczonych zieleńców, 99 parków i 27 kompleksów leśnych. Blisko 40% powierzchni miasta stanowią tereny zielone. Same lasy porastają około 15% powierzchni stolicy.

Mimo królujących nowoczesnych wieżowców, bloków z okresu PRL-u i starszej zabudowy, miasto dba o to, by wokoło było zielona. Takie połączenie wpływa na atrakcyjność stolicy, jako miejsca do życia. Dlatego wielu, szczególnie młodych ludzi, decyduje się na wyjazd w celach edukacyjnych i zarobkowych właśnie do Warszawy.

Szkoła Pascal poszerza ofertę edukacyjną Warszawy

W odpowiedzi na deficyty rynku pracy, szczególnie na kierunkach medycznych, Pascal poszerza ofertę edukacyjną o kolejne miasta, w tym o Warszawę. Tym samym dając możliwość kontynuowania nauki po szkole średniej, nie jest wymagana matura, bez żadnych opłat. Pascal posiada uprawnienia szkoły publicznej. Słuchacze otrzymują zaświadczenia o kształceniu do takich instytucji jak ZUS oraz legitymację.

Bezpłatna szkoła dla dorosłych Pascal stawia na edukację w oparciu o nowoczesną technologię. Słuchacze korzystają z szeregu przydatnych rozwiązań, jak choćby aplikacja Pascala czy panel słuchacza. Dla wykładowców Pascala bardziej niż oceny liczy się człowiek i przekazanie mu wiedzy oraz wyposażenie w umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu.

Atrakcyjne kierunki medyczne i kursy zawodowe w Pascalu w Warszawie to droga do zawodowej i finansowej stabilności w przyszłości.