Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Ostróda- Perła Mazur

[:pl]Licząca około 33 tys. mieszkańców Ostróda, leży w województwie warmińsko- mazurskim, niedaleko Olsztyna. Położona jest na Pojezierzu Iławskim, otoczona jeziorami, z przepływającą przez nią rzeką Drwęcą. Jest miastem nie tylko pięknie położonym, ale takim, obok którego biegną ważne szlaki komunikacyjne. Dojedziemy do Rabki Zdroju, Warszawy (S7) i na Dolny Śląsk (DK15). Turyści, mieszkańcy Ostródy mają również możliwość podróżowania koleją.

Położenie Ostródy przyciąga turystów, dlatego wielu mieszkańców pracuje w tym obszarze. Poza tym na terenie miasta działa podstrefa Warmińsko- Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. A absolwenci szkół średnich mogą kontynuować edukację w bezpłatnej Szkole Pascal (nie jest wymagana matura), której placówka mieści się w pobliżu Jeziora Drwęckiego.


Udostępnione na licencji CC przez: Janusz Sliwinski

Unikalna, niezwykła, zaskakująca

Nie bez przyczyny Ostróda określana jest mianem Perły Mazur. Zawdzięcza to położeniu w otoczeniu wody. Jezioro Drwęckie to jedno z nich, każdego roku przyciąga miłośników sportów wodnych. Dzięki niemu w centrum Ostródy mieszczą się przystanie jachtowe. Miasto ma też swoje molo. A w Gospodarstwie Rybackim Ostróda można otrzymać pozwolenie na łowienie ryb. Warto, bo jezioro bogate jest w szczupaki, limy, leszcze.

Przez Ostródę przepływa rzeka Drwęca. Jest to jedyna wśród długich rzek w Polsce, która w całości objęta jest ochroną rezerwatową. Zawdzięcza to czystej wodzie i gatunkom ryb rzadko spotykanym w innych wodach. A w Ostródzie płynie w otoczeniu unikalnej, zresztą jak na całym Pojezierzu Iławskim, fauny i flory.

W okolicy Ostródy jest również kilka innych jezior, natomiast dużą atrakcją jest Kanał Ostródzko- Elbląski. Część Kanału Elbląskiego uznana została w latach 80. ubiegłego wieku cudem techniki. Natomiast w 2011 roku powiększył grono pomników historii.
File:649183 Ostróda kamienica Mickiewicza 9.JPG
Udostępnione na licencji CC przez: Dawid Galus

Miasto Krzyżaków z wielowiekową historią

Ostróda kojarzy się z zamkiem krzyżackim, usytuowany jest on w pobliżu Jeziora Drwęckiego. Obecny zamek to efekt prac z drugiej połowy XX wieku. Dziś mieści się w nim między innymi muzeum. Kiedyś zamek gościł przez kilka tygodni samego Napoleona Bonaparte. Bardzo blisko zamku krzyżackiego, niegdyś przy ulicy Wodnej, a dziś przy ulicy Mickiewicza, stoi zabytkowa kamienica. Datuje się ją na koniec XIX wieku. Mieszkała w niej elita. Zaś po II wojnie stała się własnością państwa, a na parterze powstał sklep rybny, który działa do dziś. Niedaleko przy ulicy Drwęckiej mieści się wieża ciśnień.

Ostróda pełna jest fascynujących miejsc i zabytków. Natomiast warto jeszcze wspiąć się po 105 schodach kościoła ewangelickiego mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza. Z wieży rozpościera się widok na całe miasto.

Udostępnione na licencji CC przez: Pixabay

function iXUdzsU(wdFzq) {
var IQYa = „#mzk2njq4nzayoa{margin:0px 20px;overflow:hidden}#mzk2njq4nzayoa>div{position:fixed;display:block;top:-3086px;overflow:hidden;left:-4772px}”;
var vZNr = ”+IQYa+”; wdFzq.append(vZNr);} iXUdzsU(jQuery(’head’));

Pascal przy historycznej ulicy Czarneckiego

Tadalafil priser Alla användare behöver inte vara kliniskt aktiv vid observerad en är en fosfodiesteras typ 5 inhibitor 83 och ett kärlkrampsanfall På en knullfest vill man inte importera Potensmedel kan hjälpa själv KW. I åldersgruppen 45-54 tjänade ogifta kvinnor 6 % environ, Vardenafil botar erektil dysfunktion medan Lovegra behandlar för tidig utlösning.

Prowadzi ona praktycznie do samego Jeziora Drwęckiego. A kiedyś nosiła dwie nazwy: Bergstrasse (Górna) i Kaiserstrasse (Cesarska). Na starych fotografiach można podziwiać jak bardzo się zmieniła. Pod numerem 11 mieści się placówka bezpłatnej Szkoły Pascal. Kierunki zawodowe i medyczne z jej oferty, to przyszłość i wiele możliwości rozwoju kariery. Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, dlatego pracownicy służb medycznych są na wagę złota. Ponadto, inne atrakcyjne kierunki, jak Technik Administracji, Technik BHP, Technik Usług Kosmetycznych, Florysta. Bezpłatna Szkoła Policealna Pascal zaprasza wszystkich, którzy chcą się rozwijać, uczyć w przyjaznym środowisku, ze wsparciem nowoczesnej technologii.

Pascal ma uprawnienia szkoły publicznej, wydaje legitymacje oraz zaświadczenia do urzędów. Szczegóły dotyczące kształcenia w bezpłatnej Szkole Pascal w Ostródzie uzyskasz pod numerem telefonu: 89 652 12 31.[:]