Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Dlaczego warto skończyć kurs manikiurzystki, jeśli chcesz pracować w tym zawodzie?

Stylistka paznokci błędnie jest postrzegana jako specjalistka głównie od nakładania lakierów, hybryd i akrylu. Praca z paznokciami to znacznie szerszy obszar. Począwszy od usuwania pozostałości lakierów na paznokciach, przez regenerację, pielęgnację, nawet masaż, po przedłużanie paznokci i wykonanie na nich małych dzieł.

Zawód manikiurzystki daje dużo satysfakcji, i aby go wykonywać dobrze – warto odbyć kurs.

Teoretyczne przygotowanie i praktyczna strona zawodu

Obecnie nie jest trudno zacząć przygodę z robieniem paznokci. Sprzęty, narzędzia dostępne są na wyciągnięcie ręki. A jeśli mamy jeszcze precyzję w dłoniach, czujemy kreskę, potrafimy tworzyć małe dzieła, to w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie. Może tylko jedna mała rzecz, brak teoretycznych podstaw i praktycznego przygotowania przez profesjonalistów. Dlatego w Pascalu jest roczny kurs manikiurzystki, który przygotowuje do wykonywania zawodu od podstaw.

Stylista paznokci musi dbać o stanowisko pracy, wiele narzędzi jest jednokrotnego użytku. A te wielokrotnego muszą być dezynfekowane po każdej klientce. Dzięki czemu zapewniamy im sto procent bezpieczeństwa. Tego wszystkiego dowiesz się podczas kursu.

Kurs przygotowuje również pod względem praktycznym, poznasz różne techniki i metody manicure. Poza tym jest sporo na temat pielęgnacji dłoni i co ważne komunikacji z klientem. Każdy z tych detali ma wpływ na to, czy klient wróci.

Certyfikowana manikiurzystka

Aby zostać profesjonalną manikiurzystką, zapisz się na roczny kurs w Pascalu. Certyfikowana manikiurzystka nie tylko jest bardziej wiarygodna, ale przede wszystkim pewniej czuje się na swoim stanowisku. Certyfikat jest również wymagany przez część pracodawców. A to ze względu na to, że kurs porządkuje posiadaną wiedzę i uzupełnia braki. Bo choć lampy, hybryda, akryl i różne narzędzia do wykonywania zawodu są łatwo dostępne, to niezbędna jest wiedza.

Kończąc kurs manikiurzystki w Szkole Policealnej Pascal, otrzymasz Certyfikat ukończenia go oraz zaświadczenie zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji. Taki certyfikat powinien wisieć nad stanowiskiem pracy, dzięki czemu klientki mają pewność, że posiadasz wiedzę i umiejętności.

Własny biznes, praca w branży beauty

Sektor beauty to szybko rozwijająca się gałąź usług w Polsce. Stylistka paznokci ma swoje stanowisko w wielu salonach fryzjerskich, SPA, gabinetach odnowy, kosmetycznych itd. Praca manikiurzystki nie wymaga dużych nakładów na start, związanych z założeniem działalności. Wystarczy podnająć część powierzchni, wyposażyć stanowisko i można pracować na swoim. Na początek można również oferować swoje usługi w domu, wygospodarowując trochę miejsca bądź z dojazdem do klienta. Alternatywą jest praca na etacie, o którą nietrudno z Certyfikatem Pascala, i dodatkowo zlecenia po godzinach. 

Stylistka paznokci to zawód, w którym cały czas należy podnosić swoje kwalifikacje, by oferować klientom usługi na czasie. Natomiast pierwszym krokiem, by zostać profesjonalną manikiurzystką, jest kurs.