Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Pomysł na drogę zawodową gdy lubisz dzieci. Roczny kurs kompleksowo przygotowuje do zawodu

Sprawowanie opieki nad gromadką maluchów nie jest rzeczą prostą, dlatego przedszkola poszerzają kadrę o pomoc nauczycieli. Dzięki czemu przedszkole nie tylko usprawnia codzienność nauczyciela i maluchów, ale też zwiększa bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach. Zawód jest stosunkowo młody, natomiast stwarza szerokie możliwości rozwoju. A praca z dziećmi to brak nudy, aktywność i codzienność przynosząca mnóstwo satysfakcji.

Jakie wymagania stawiają przedszkola kandydatom na pomoc nauczycieli? Dlaczego warto wybrać się na kurs, nie tylko gdy myślimy o pracy w przedszkolu?

Czym zajmuje się pomoc nauczyciela przedszkolnego?

Osoba ta pomaga nauczycielowi we wszelkiego rodzaju obowiązkach, związanych z opieką nad dziećmi. Również w procesie wychowawczym i dydaktycznym. Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku pomocy nauczyciela przedszkolnego należą:

  • pomoc przy jedzeniu- gdy dzieci mają problem, posprzątanie po posiłku,
  • pomoc w czynnościach higienicznych,
  • wsparcie dzieci w trakcie ubierania i rozbierania się (przy wyjściu na spacer, przygotowanie do odpoczynku),
  • opieka i nadzorowanie dzieci na placu zabaw, na spacerze, podczas wycieczek, innych wyjść,
  • porządkowanie zabawek, przygotowanie sali dla dzieci,
  • przygotowanie materiałów dydaktycznych,
  • pilnowanie dzieci, które niezbyt chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela.

Pomoc wspólnie z nauczycielem dba o bezpieczeństwo, wychowanie i rozwój dzieci.

Kto może pracować jako pomoc nauczyciela?

Przede wszystkim, za nim o wykształceniu, jest to praca dla osób, które lubią dzieci. Brak zrozumienia, empatii, cierpliwości, zaangażowania i dobrej kondycji nie jest dobrą wróżbą na przyszłość w tym zawodzie. Jeśli chodzi o wykształcenie, to najlepiej zrobić kurs pomocy nauczyciela przedszkolnego. W Pascalu trwa on rok i kompleksowo wprowadza w tajniki pracy z dziećmi.

Podczas zajęć przekazywana jest wiedza z wielu obszarów, między innymi: psychologii, socjologii, pedagogiki. Ponadto są też zajęcia z edukacji artystycznej, literatury, metodyki organizacji czasu wolnego. Poznasz również aktywności fizyczne, które pozytywnie wpływają na rozwój najmłodszych. Kurs pomocy nauczyciela przedszkolnego w Szkole Policealnej Pascal wprowadza dorosłych w świat dzieci. Dzięki czemu świetnie odnajdziesz się na stanowisku pomocy nauczyciela.

Praca nie tylko w przedszkolach

Dziś przedszkola to bajkowe krainy, których przybywa, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na pracowników, najlepiej zaczarowanych dziećmi. Natomiast przedszkola to nie jedyne miejsca, w których odnajdziesz się po kursie. Można pracować również jako niania w domach prywatnych, a także jako animator, na salach zabaw i w innych tego typu miejscach. Certyfikat jest dokumentem potwierdzającym wiedzę i zwiększa szansę na zatrudnienie. Podobnie jak udokumentowane doświadczenie.

Na koniec kursu nie ma egzaminu, za to wydawany jest Certyfikat oraz zaświadczenie zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji.