Specjalista ds. rachunkowości i finansów
Tryb zaoczny
Certyfikat ukończenia
Zaświadczenie MEN
1 rok nauki

W Polsce zarówno funkcjonowanie banków oraz podobnych im instytucji, jak również samo rozliczanie firm czy osób fizycznych m.in. z Urzędem Skarbowym obwarowane jest licznymi regulacjami, co ma znaczący wpływ na nieustanne zapotrzebowanie na rynku pracy na osoby sprawnie poruszające się w tej tematyce. Specjalista ds. rachunkowości i finansów to więc osoba, która posiada cenione umiejętności wśród przyszłych pracodawców. Świat finansów oraz rachunkowości to wiedza, która stwarza specjalistom szereg możliwości rozwoju ścieżki zawodowej – nie tylko pod kątem samych obowiązków, lecz także formy zatrudnienia.

Co obejmuje program rocznego kursu w szkołach Pascal na specjalistę ds. rachunkowości i finansów?

Dzięki zajęciom prowadzonym w ramach naszego kursu oraz znajomości poznanych w ich trakcie zagadnień z dziedziny ekonomii i gospodarki wykształcony przez nas specjalista ds. rachunkowości i finansów doskonale zna i rozpoznaje mechanizmy działań rynku. W trakcie roku nauki na tym kierunku poznaje on bowiem zasady prowadzenia rachunkowości oraz sprawozdawczości finansowej i jako specjalista posiada aktualną wiedzę na temat bieżącej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej w kraju i na świecie. Jest ponadto w stanie samodzielnie przeprowadzić stosowne analizy, a także dokonywać rozliczeń podatkowych zarówno dla osób fizycznych, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pozostałych form prawnych umożliwiających prowadzenie działalności w Polsce.

Co równie istotne, w ramach proponowanego przez nas kursu przekazujemy naszym słuchaczom wiedzę z zakresu wyliczania wynagrodzeń, a także szeroko pojętego funkcjonowania instytucji bankowych i niebankowych. Poza tym program obejmuje również naukę zarządzania funduszami, które należą nie tylko do prywatnych przedsiębiorstw, lecz także do instytucji państwowych oraz samorządów terytorialnych.

W jakich miejscach zatrudnienie mogą znaleźć absolwenci naszego rocznego kursu na specjalistę ds. rachunkowości i finansów?

Zdobyte w jednej z naszych szkół umiejętności otwierają absolwentom tego kierunku duże perspektywy w świecie makro i mikro ekonomii. Przede wszystkim otworzyć mogą oni własną działalność gospodarczą, w której mogą skupić się m.in. na wspieraniu przedsiębiorców bądź osób fizycznych w rozliczeniach podatkowych. Poza tym chcąc wykonywać podobną pracę, ale na tzw. “etacie”, zatrudnienia można szukać w kancelariach usług księgowych czy działach księgowości różnej wielkości przedsiębiorstw. Dodatkowo osoby, które ukończą nasz kurs, mogą aplikować do banków i innych podobnych instytucji.

Perspektywy pracy

Banki
Działy księgowości
Instytucje finansowe
Biura rachunkowe
Małe i średnie przedsiębiorstwa
Własna działalność gospodarcza
Firmy świadczące usługi finansowe i pocztowe

Zakres tematyczny kursu

Regulacje prawne rachunkowości
Podstawy rachunkowości i finansów
Rachunkowość finansowa
Podatek dochodowy od osób fizycznych i osób prawnych
Działalność gospodarcza

Dla aktywnego
słuchacza Szkoły Pascal

Wybierz

Zapisz się do naszej szkoły aby korzystać z atrakcyjnych cen kursów.

*Płatność w pierwszych dwóch okresach rozliczeniowych.

**Cena w zaokrągleniu.

Zapisz się do Szkoły Pascal

Zarezerwuj miejsce

Podobne kierunki i kursy Co powiesz na...?