Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Wyższe pensje dla Opiekunów Medycznych

Wzrost pensji opiekunów medycznych o prawie 600 zł. W Pascalu zdobędziesz uprawnienia do wykonywania zawodu

O blisko 600 zł wzrośnie pensja opiekunów medycznych od lipca 2023 roku. Kwota ta wyliczona jest na podstawie między innymi przeciętnego wynagrodzenia brutto za rok 2022. Pracownicy służby zdrowia, którzy są wymienieni na liście minimalnego wynagrodzenia zawodów medycznych, mają waloryzowane zarobki.

Opiekun medyczny, dzięki staraniom Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych, znalazł się w tabeli minimalnego wynagrodzenia przedstawicieli zawodów medycznych. Co warte jest podkreślenia, jest to najniższe wynagrodzenie. Ile dokładnie zarobi opiekun medyczny od lipca?

Minimalna pensja to ponad 4000 zł na rękę

Wynagrodzenie opiekunów medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych wzrośnie dokładnie o 587,91 zł. Kwota brutto, którą zobaczy opiekun medyczny na pasku z wynagrodzeniem za lipiec, nie będzie niższa niż 5457,69 zł. Odliczając składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne oraz podatek, na rękę opiekuni dostaną około 4050 zł. Warto pamiętać, że jest to minimalne wynagrodzenie za pracę, dotyczące opiekunów zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Natomiast pracownik może otrzymać wyższe niż minimalne wynagrodzenie.

Podwyżka o blisko 600 zł rok do roku to spora kwota. Podniesienie wynagrodzeń w sektorze medycznym jest wynikiem nowelizacji ustawy z ub. roku. Minimalna pensja każdego z pracowników, wymienionego w tabeli, jest obliczana przez wzięcie pod uwagę przeciętnego wynagrodzenia brutto za poprzedni rok oraz iloczynu współczynnika pracy. Przeciętne wynagrodzenie za 2022 rok wynosi 6 346,15 zł.

Opiekun medyczny w Pascalu w 1,5 roku i zaocznie

Szkoła Policealna Pascal oferuje kształcenie na przyszłościowych kierunkach. W zawodach, które nie tylko zapewnią stabilną finansowo przyszłość, lecz również atrakcyjną karierę zawodową.

Kierunki medyczne należą obecnie do najbardziej atrakcyjnych i opłacalnych pod względem zarobków. Kształcenie w Pascalu na kierunku opiekun medyczny trwa zaledwie 3 semestry (1,5 roku). Nie jest wymagana matura. Naukę można bez problemu połączyć z pracą, rodziną i pozostałymi obowiązkami, bo zajęcia odbywają się w weekendy.

Zainwestuj w swoją przyszłość

Jeśli nie zadbasz o swoją przyszłość dziś, jutro możesz żałować. Dlatego, już teraz zapisz się na najbliższy kurs, a za kilkanaście miesięcy otrzymasz dyplom potwierdzający kwalifikacje do wykonywania zawodu. Branża medyczna od lat cierpi na deficyty pracowników. Polskie społeczeństwo się starzeje. Rośnie zapotrzebowanie na opiekunów medycznych z każdym rokiem. Rosną też ich zarobki. Kończąc szkołę Pascal na kierunku opiekun medyczny, masz zagwarantowane ponad 4000 zł netto, przy zatrudnieniu na cały etat w podmiocie leczniczym. Kto dostaje pierwszą wypłatę (po ukończeniu szkoły) w takiej kwocie?

Jeśli nie widzisz się w roli opiekuna medycznego, sprawdź pozostałe kierunki medyczne z oferty Pascala. Są również atrakcyjne, a część z nich jest gotowym przepisem na własną działalność gospodarczą!

Zarezerwuj miejsce online:
https://pascal.edu.pl/zarezerwuj-miejsce?i=buK1l

young-woman-having-massageblog_studia