Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Wymasuj swój biznes

Wymasuj pomysł na biznes

Praca na swoim daje mnóstwo satysfakcji. Elastyczne godziny pracy, swoboda podejmowania decyzji, niedzielenie się przychodami z szefem. Obecnie rejestracja działalności i dopełnienie formalności zamyka się w ciągu jednego dnia. Liczby pokazują, że sprzyja to przechodzeniu z etatu na działalność. We wrześniu 2022 roku liczba jednoosobowych firm w Polsce przekroczyła 2,6 mln.

Wśród przyszłościowych zawodów bez wątpienia jest masażysta. To również gotowy pomysł na biznes. Podpowiadamy, jak krok po kroku przejść z myślenia do bycia na swoim.

Polacy coraz częściej pukają do masażysty

Nieliczni mogą sobie dziś pozwolić na to, by zaszyć się w zielonej głuszy i medytować. Cieszyć rajskimi widokami, oddawać czytaniu, słuchaniu muzyki czy hobby. Codzienność milionów Polaków to aktywnie zapełniony dzień. Pośpiech. Stres. Problemy ze snem. Bóle kręgosłupa. Bóle napięciowe. Pogarszające się samopoczucie.

Statystyki nie są pod względem zdrowotnym na korzyść Polaków. Różne badania ukazują jeden wniosek: Polacy są coraz bardziej zestresowani. Co piąty Polak codziennie stresuje się w pracy („People at Work 2022: A Global Workforce”). Inne badanie („Stres nasz powszedni”) ukazuje podobny obraz, ale życia codziennego i stresu nie tylko w pracy. Poza tym coraz więcej Polaków skarży się na ból kręgosłupa, a problem może się pogłębiać.

Odpowiedzią na potrzeby współczesnego trybu życia jest masaż. Zdrowotny, relaksacyjny, klasyczny i inne jego formy, w zależności od potrzeb ciała i psychiki pacjenta.

Jak zostać profesjonalnym masażystą?

Pierwszym krokiem do realizacji marzeń o biznesie jest nauka zawodu. W Pascalu nauka trwa dwa lata, składa się z teorii i praktyki. Jest to optymalne przygotowanie nie tylko do wykonywania zawodu masażysty, lecz również do prowadzenia własnego biznesu. W Pascalu nauczysz się rozmawiać z pacjentami, diagnozować ich potrzeby i skutecznie eliminować niedogodności.

Dwuletni kurs bez problemu można połączyć z pracą na etacie bądź opieką nad dziećmi. Zajęcia odbywają się w weekendy. Po ukończeniu szkoły, otrzymasz dyplom z tytułem technik masażysta oraz inne dokumenty potwierdzające nabyte umiejętności. Dyplomowany masażysta jest godny zaufania, co ma szczególne znaczenie przy własnym biznesie.

Jak otworzyć działalność oferującą usługi masażu?

Jedno z podstawowych pytań, które jest w głowie każdego, kto myśli o własnym biznesie brzmi: czy mnie na to stać? Będąc masażystą, nie musisz od razu otwierać gabinetu. Możesz zaoferować usługi z dojazdem. Klienci cenią obecnie takie oferty. Dzięki temu nie muszą stać w korkach, nie tracą czasu. Po masażu mogą nadal relaksować się w domu.

Początkowe koszty tej opcji to:

  • rejestracja firmy- 0 zł (w wielu bankach można jednocześnie zarejestrować działalność i otworzyć konto firmowe, a przy tym jeszcze uruchomić usługę księgowości),
  • składany stół do masażu- od ok. 500 zł,
  • produkty do masażu (np. masaż gorącymi kamieniami od ok. 500 zł).

Do tego dochodzą wydatki na wygodną odzież dla masażysty (najlepiej medyczną) i porządną torbę na akcesoria.

Ważne, masażysta nie może świadczyć usług w oparciu o nierejestrowaną działalność. Wynika to z PKD przypisanego do działalności fizjoterapeutycznej. Zakaz dotyczy również masażystów z dojazdem do klienta.

„Gorące” masaże w cenie i zarazem element promocji

W ostatnich latach bardzo popularne stały się masaże z użyciem gorących kamieni i woskiem aromatycznej świecy. Należą do kategorii relaksacyjnych. Przynoszą ukojenie spiętym mięśniom i spokój myślom. Możesz postawić na któryś z nich, w celu promocji swojego biznesu. Na początek trzeba zdobyć klientów, w związku z czym usługa musi przyciągnąć uwagę. Najlepiej zbadać lokalny rynek pod kątem najczęściej poszukiwanych masaży w okolicy (wystarczy użyć Google i zerknąć co podpowiada wyszukiwarka).

Masażysta na działalności może świadczyć również usługi, współpracując z gabinetami masażu, hotelami, klubami sportowymi czy ośrodkami odnowy. Jeśli szukasz konkretnego i pewnego zawodu na przyszłość, to zapisz się już teraz na kierunek technik masażysta: https://pascal.edu.pl/oferta-edukacyjna/kierunki-medyczne/technik-masazysta/.

Źródła:

https://biznes.interia.pl/firma/news-polacy-coraz-bardziej-zestresowani-pojscie-do-psychologa-wci,nId,6390247

https://www.prawo.pl/kadry/ilu-polakow-codziennie-stresuje-sie-pracy-badanie,515538.html

https://www.money.pl/gospodarka/firmy-skutek-uboczny-tarcz-antykryzysowych-mamy-rekordowy-wysyp-dzialalnosci-gospodarczych-6678869819366208a.html

https://tvn24.pl/tvnmeteo/polska/pandemia-bol-kregoslupa-problem-dotyka-coraz-wiecej-polakow-cwiczenia-na-bol-plecow-5457103

https://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BZZA8H

Medical workers