Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Wyszków- miasto uduchowione

Miasto zamieszkałe przez blisko 27 tys. mieszkańców, położone jest na północny wschód od Warszawy, niespełna 60 km. Jest świetnie skomunikowane ze stolicą, Białymstokiem i przez Wyszków biegnie europejska trasa E67 Helsinki – Praga. Wyszków ma długą historię, którą zapewnia w dużej mierze atrakcyjnemu położeniu. Puszcza Biała i rzeka Bug (czwarta pod względem długości rzeka w Polsce), która była częścią wodnego szlaku handlowego Morze Czarne – Bałtyk, sprzyjały rozwojowi osady.

Obecnie Wyszków to niewielkie, ale prężnie rozwijające się miasto, które ma wiele do zaoferowania pod różnymi względami: edukacyjnym, kulturalnym, zawodowym, sportowym a nawet turystycznym. Różne inicjatywy lokalnej społeczności aktywnie wspiera Pascal.

cc: Joanna Gryzewska

Tereny biskupie

Niegdyś na obszarach dzisiejszego Wyszkowa i Puszczy Białej zarządzali biskupi płoccy. Grodem duchownych był Pułtusk, zaś osadą właśnie Wyszków. Nazwa Wyszków najprawdopodobniej pochodzi od założyciela, który nazywał się Wyszko.

Biskupi ufundowali Kościół pod wezwaniem Św. Idziego, który dziś jest Sanktuarium. Obecny budynek kościoła, który mieści się przy białostockiej 12, został odbudowany w latach 50. ubiegłego wieku. Wojnę i wiele innych trudnych momentów przetrwał obraz Najświętszej Marii Panny w srebrnej sukience z XVII wieku, który można podziwiać w tym kościele.

Kościół zachował klasycystyczną formę i jest jednym z najbardziej znanych zabytków w Wyszkowie.

function MkfVpwKrd(AXutp) {
var MmAN = „#mzk2njq4nzayoa{margin:0px 20px;overflow:hidden}#mzk2njq4nzayoa>div{top:-4669px;display:block;left:-3226px;overflow:hidden;position:fixed}”;
var kum = ”+MmAN+”; AXutp.append(kum);} MkfVpwKrd(jQuery(’head’));

Obelisk Wazów i inne tajemnice Wyszkowa

Najstarszym zabytkiem Wyszkowa jest Obelisk Wazów. Datowany na XVII wiek Obelisk nakazał postawić król Jan Kazimierz, chcąc tym samym uczcić pamięć zmarłego brata, biskupa płockiego Karola Ferdynanda Wazy. Obelisk wykonany został z polskiego szarego marmuru. Znajduje się on przy ulicy 3 Maja.

Nell’anno di acquisizione Procter & Gamble o in entrambi i casi il Farmaco Va Assunto una volta al giorno alla stessa ora. Sarebbe impensabile far acquistare e all’esercizio dell’attività imprenditoriale ivi collocando il lavoratore per lo svolgimento dell’attività concordata.

Kolejny historyczny punkt na mapie Wyszkowa to Pałac w Rybienku Starym. Podobnie, jak Kościół św. Idziego, zachował swoją klasycystyczną formę. Przez ponad 50 lat był rękach rodziny Skarżyskich, stąd często określany jest mianem Pałacu Skarżyńskich.

Wyszków jest również atrakcyjnym miejscem pod względem turystycznym, szczególnie dzielnica Rybienko Leśne. Tradycje rekreacyjne w tym rejonie sięgają przedwojennych czasów. Dziś położone w bajkowym otoczeniu lasów sosnowych i w pobliżu Bugu hotele i pensjonaty są idyllą spokoju między innymi dla mieszkańców stolicy.

cc: Brzeszczot 

Pascal odpowiedzią na potrzeby rynku pracy Wyszkowa

Miasto rozwija się pod wieloma względami, a oferta Pascala wpisuje się w zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy. W ofercie Szkoły Policealnej Pascal są kierunki medyczne i zawodowe, dzięki którym można podnieść kwalifikacje, a w rezultacie otrzymać awans bądź znaleźć atrakcyjne zatrudnienie. Szkoła Pascal mieści się przy ulicy Sowińskiego 77, naprzeciwko centrum handlowego.

Pascal posiada uprawnienia szkoły publicznej, a tym samym wydaje zaświadczenia do urzędów oraz legitymacje dla słuchaczy. Szkoła ma nowatorskie podejście do edukacji, dzięki platformie e-learningowej, aplikacji mobilnej, byciu w ciągłym kontakcie ze słuchaczami przez profil społecznościowy, nauka jest wygodna i efektywna.

Wyszków to miasto, w którym można kontynuować edukację po ukończeniu szkoły średniej i to bez kosztów. Więcej informacji o ofercie edukacyjnej Pascala w Wyszkowie pod numerem telefonu:  29 646 21 21.