Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Kierunki medyczne w szkołach PASCAL

Medycyna jest kierunkiem, który ma przyszłość w dobie starzejącego się społeczeństwa, przesiadującego przed ekranem smartfonu/ telewizora/ komputera i podjadającego fast food’y. W naszej policealnej szkole znajdziesz wiele kierunków medycznych odpowiadających na aktualne oraz przyszłe zapotrzebowanie rynku.

Aktualnie dostępne kierunki w szkole policealnej:

 • Asystentka stomatologiczna, nazywana potocznie prawą ręką dentysty. Kierunek ten trwa 1 rok. Podczas jego trwania nauczysz się jak pomagać lekarzowi w jego obowiązkach oraz jak sprawować opiekę nad gabinetem.
 • Higienistka stomatologiczna. Przez 2 lata nauki nauczysz się, że praca ta to nie tylko asystowanie lekarzowi dentyście czy też szeroko pojęte utrzymywanie gabinetu dentystycznego w gotowości do pracy, ale też: diagnozowanie stanu jamy ustnej, wykonywanie pod nadzorem lekarza niektórych zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej oraz drobne leczenia.
 • Opiekun medyczny. Kierunek ten trwa 1,5 roku, a podczas jego trwania nauczysz się jak: udzielać pierwszej pomocy, pielęgnować i dbać o higienę pacjentów. Zapoznasz się również z podstawami anatomii, socjologii oraz elementami zdrowia publicznego.
 • Podolog, specjalista dla którego stopy nie mają tajemnic. Podczas 2 letniej nauki dowiesz się jak: rozprawić się z grzybicą, modzelami, łamliwymi paznokciami czy też pękającą skórą na stopach.
 • Protetyk słuchu. Nauka tego zawodu trwa 2 lata. Po jej zakończeniu będziesz badać słuch, analizować wyniki, dobierać aparaty słuchowe, robić odlewy uszne oraz wkładki uszne.
 • Technik dentystyczny. Podczas 2,5 letniej nauki dowiesz się m.in. jak od podstaw wykonać protezy zębowe, szyny relaksacyjne, aparaty ortodontyczne czy też protezy pooperacyjne.
 • Technik farmaceutyczny. Kierunek ten trwa 2,5 roku. Oprócz nauki sprzedaży leków dowiesz się jak wytwarzać produkty lecznicze oraz jak doradzać klientom w sprawie zamienników leków.
 • Technik masażysta, podczas 2 letniej nauki dowiesz się, jak bezpiecznie i prawidłowo wykonywać różne masaże. Poznasz od podszewki anatomię oraz fizjologię człowieka zarówno w teorii jak i w praktyce.
 • Technik ortopeda. Przez 2 lata nauczysz się, jak wykonać oraz dobrać odpowiednie przedmioty ortopedyczne lub sprzęt niezbędny do rehabilitacji ułatwiający funkcjonowanie. Będziesz ściśle współpracować z rehabilitantami czy też fizjoterapeutami, aby w realny sposób wpłynąć na poprawę komfortu życia osób niepełnosprawnych – dać im całkowitą lub częściową sprawność.
 • Technik sterylizacji medycznej, czyli cichy bohater każdej operacji. Podczas rocznej nauki poznasz rozmaite metody dezynfekcji/ dekontaminacji/ mycia specjalistycznych sprzętów, które są używane przez lekarzy podczas zabiegów. Ponadto pogłębisz wiedzę z zakresu fizjologii, anatomii oraz informatyki.
 • Terapeuta zajęciowy, kierunek ten trwa 2 lata. Podczas jego trwania dowiesz się, jak ważną kwestią jest poprawa ogólnej kondycji podopiecznych (m.in. seniorów, osób z niepełnosprawnością intelektualną). Głównym zadaniem terapeuty jest nauka na nowo różnych podstawowych czynności. Nauczysz się różnych metod psychoterapii np.: arteterapii, ergoterapii, estetoterapii, socjoterapii.

Pełna oferta znajduje się tutaj.

Hearing test with tuning forkyoung-woman-having-massage