Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Poznań- miasto wysokiej jakości

Autor: PASCAL

Superbrands to nagroda za wysoką jakość marki i wielokrotnie już trafiła do miasta Poznań. Wyróżnienia płyną też z innych stron. Brytyjski GaWC (think tank) co roku od wielu lat tworzy rankingi najważniejszych gospodarczo miast. Są w nich Londyn czy Nowy Jork. Poznań został uznany przez GaWC za metropolię globalną- miasto, które ma międzynarodowe zasięgi polityczne, ekonomiczne i kulturalne. Na taki status Poznań pracuje kilka tysiącleci. Jest jednym z największych miast w Polsce pod względem liczby mieszkańców (piąte miejsce)- ponad pół miliona. Natomiast całą aglomeracje poznańską zamieszkuje około 1,2 mln osób.

Poznań jest znaczącym ośrodkiem akademickim i naukowym w Polsce. Pascal z wielką przyjemnością dołącza do grona szkół dla dorosłych, oferując naukę bez kosztów na przyszłościowych kierunkach.

Poznań był stolicą Polski?

Od lat toczy się spór o to, które miasto było pierwszą stolicą Polski: Poznań czy Gniezno? Spór trwa nie tylko wśród historyków, ale też samych miast. Formalnie, historycy przypominają, że w tamtych czasach nie było w państwie stolicy w dzisiejszym znaczeniu.

Faktem jest, że Poznań w tamtym czasie, jak i dziś tętnił życiem. Świetnie wykorzystał swoje położenie nad Wartą, która była drogą komunikacyjną, prowadziła do Odry, a dalej nad Bałtyk. Poza tym Poznań ma Ostrów Tumski, co w tamtych czasach miało duże znaczenia dla obrony. Przez wieki był ważnym ośrodkiem gospodarczym, handlowym i politycznym. To w nim zapadały ważne decyzje.

Do dziś ma znaczenie gospodarcze i międzynarodowe. Miasto słynie choćby z Międzynarodowych Targów Poznańskich- największe targi w Polsce i Środkowo-Wschodniej Europie.

Bogactwo dawnych lat

Poznań jest niezwykłym miastem pod wieloma względami, również z turystycznego punktu widzenia. Miasto to ma ponad 1000 lat, a wiele obiektów zachowało się do dziś.

Jednym z głównych miejsc jest Ostrów Tumski. Na tej wyspie znajduje się najprawdopodobniej najstarszy kościół w Polsce. Kolejnym bardzo charakterystycznym punktem stolicy Wielkopolski są słynne koziołki na renesansowym ratuszu (XVI w.). W samo południe koziołki trykają się. Ratusz jest centralnym elementem Starego Rynku, który jest trzecim pod względem wielkości rynkiem w Polsce. Skupia zabytki (poznańska Fara, domki budnicze), ale też nowoczesną zabudowę. Poza tym w Poznaniu warto odwiedzić zamek carski (ostatnia monarsza rezydencja w Europie), Pałac Górków i forty.

Pascal w Poznaniu

Szkoła dla dorosłych Pascal ruszyła z nową placówką. Od teraz dostęp do atrakcyjnych kierunków w Pascalu będą mieli również poznaniacy i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Pascal stawia na kształcenie w kierunkach medycznych i zawodowych- najbardziej deficytowych na rynku pracy. Otwierających drzwi do różnych branży i stanowisk, a także do własnego biznesu. Kształcenie wspomaga nowoczesna technologia i szybki kontakt z wykładowcami, dzięki kanałom komunikacji i wymiany informacji. 

Zapoznaj się z naszą ofertą w Poznaniu i zapisz na kurs lub kierunek już teraz. Nie wymagamy matury.