Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Stabilne zatrudnienie na stanowisku rejestratorki medycznej- jak przygotować się do pracy w zawodzie?

Od osoby, która wita nas na wejściu w przychodni, szpitalu i innych placówkach medycznych, zależą pierwsze odczucia pacjenta. Szeroki uśmiech i ciepły głos są dużym wsparciem, gdy przekraczamy próg miejsca, z którym wiele osób ma problem. Nie bez przyczyny syndrom białego fartucha wszedł na stałe do wachlarza często wymienianych lęków. Od osób na pierwszym froncie, czyli rejestratorek medycznych, oczekuje się miłego, uprzejmego podejścia.

Praca rejestratorki medycznej to bardzo ciekawy, pełen wyzwań i możliwości zawód. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że polega tylko na rejestracji, to pracownik na tym stanowisku rzadko się nudzi! Jak zostać rejestratorką medyczną?

Trzy powody, dla których warto wybrać się na kurs

Praca w sektorze medycznym daje mnóstwo satysfakcji i wiąże się ze stabilnością. Natomiast na początek konieczna jest edukacja w tym kierunku. Nie dlatego, że część pracodawców wymaga dyplomu, ale tę wiedzę prędzej czy później musimy posiąść. Jest ona niezbędna do pracy. Lepiej uczyć się przed zatrudnieniem niż w trakcie. A powód jest banalny, czujemy się w pracy pewniej, nie musimy o wszystko pytać współpracowników, przełożonych i popełniamy zdecydowanie mniej błędów.

Roczny kurs rejestratorki medycznej jest w ofercie Pascala. Dlaczego warto na niego pójść?

  • Poznasz tajniki pracy z pacjentem- to nie to samo co obsługa klienta.
  • Poznasz zagadnienia z obszaru prawa medycznego i ochrony danych osobowych.
  • Poznasz zasady ewidencjonowania i rozliczania usług medycznych.

A to nie wszystko. Kurs rejestratorki medycznej w Szkole Policealnej Pascal przybliża wiele zagadnień z różnych obszarów, w tym organizacji pracy, etyki zawodowej i pierwszej pomocy.

Satysfakcjonująca praca

Rejestratorka jest częścią wielkiej machiny, gdzie wszystko musi działać prawidłowo, by całość dobrze funkcjonowała. Pośredniczy ona pomiędzy lekarzami a pacjentami. Ustalanie, potwierdzanie, przekładanie wizyt pacjentów i pilnowanie grafików lekarzy to jedne z podstawowych jej obowiązków. Wśród kolejnych jest ewidencjonowanie usług oraz rozliczanie, jeśli należą do komercyjnych. Rejestratorki medyczne zajmują się również całą papierologią, kartami pacjentów i obiegiem dokumentów w placówce. Korzystają z systemu eWuś w celu sprawdzenia, czy pacjent jest ubezpieczony. Tego wszystkiego nauczysz się wybierając roczny kurs w Szkole Policealnej Pascal.

Rejestratorki są też wsparciem dla pacjentów, dlatego muszą wykazać się profesjonalizmem, pod postacią znalezienia optymalnego rozwiązania. Praca jest pełna wyzwań, ale daje mnóstwo satysfakcji.

Gdzie czeka etat?

Kończąc kurs rejestratorki medycznej w Pascalu, etat czeka w wielu miejscach. Pracę znajdziesz w przychodniach, szpitalach, prywatnych gabinetach medycznych, klinikach, ośrodkach zdrowia, wszędzie tam, gdzie są pacjenci. Warto wiedzieć, że sektor medyczny jest jednym z szybciej rozwijających się, czego po części przyczyną jest starzenie się społeczeństwa i wzrastająca świadomość dotycząca zdrowia. Dlatego praca jest pewna.

Kurs rejestratorki medycznej zapewnia płynne wejście w nową rolę zawodową. Bez niego początek jest o wiele trudniejszy! Dlatego oszczędź sobie nerwów i zapisz się na kurs!