Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Energia i dotyk, czyli biomasaż. Gdzie uczyć się wschodnich technik masażu?

Masaż jest tak stary jak ludzkość. Jest on dotykiem, który w zamyśle ma działanie kojące, relaksujące, uwalniające od dolegliwości fizycznych. A dotyk towarzyszy nam odkąd pojawił się człowiek. Leczenie dotykiem, a dokładnie tarcie rękami, jak pisał Hipokrates, jest jednym z najstarszych sposobów leczenia różnego rodzaju chorób. Technika masażu zaczęła rozwijać się na wschodzie, w Chinach i miało to miejsce ponad 5 tys. lat temu. Dziś już wiemy, że biomasaż pozytywnie wpływa na ciało i ducha.

Żyjemy szybko, pod presją, z piętrzącymi się obowiązkami, co przekłada się na dolegliwości fizyczne i stan psychiczny. Dlatego wiele osób decyduje się na relaks u biomasażysty. Jest to zawód, który stwarza obecnie szerokie możliwości rozwoju, daje pewną, stabilną pracę- pod warunkiem, że jesteśmy dobrzy w tym co robimy! Zatem, gdzie postawić pierwsze kroki, by zacząć pracę w tym zawodzie?

Kurs biomasażysty

O tym, że jest to obecnie atrakcyjny zawód, chyba nie trzeba nikogo przekonywać, natomiast wykonywanie go ułatwiają posiadane predyspozycje. Komunikatywność, odpowiedzialność, dokładność, cierpliwość i empatia to cechy pożądane u biomasażysty. A reszty nauczysz się na kursie w Szkole dla dorosłych Pascal. Kurs trwa rok, a podczas niego przyswoisz wiedzę między innymi z: anatomii, fizjologii, fizykoterapii i odnowy biologicznej.

Po kursie w Pascalu posiądziesz umiejętność wykonywania masażu klasycznego i relaksacyjnego. A także obsługi sprzętu medycznego, który wykorzystywany jest w jego trakcie. Poza tym nauczysz się takich podstawowych, ale bardzo ważnych aspektów pracy biomasażysty, jak przeprowadzać wywiad z klientem.

Na co pomaga biomasaż?

Dlaczego warto zostać biomasażystą? Powodów jest wiele, ale głównym są choroby cywilizacyjne. Ludzie coraz częściej poszukują sposobów leczenia poza konwencjonalną medycyną. Biomasaż łączy wiedzę medyczną i techniki leczenia ze wschodu. Relaksuje, koi, odpręża, a dzięki naciskowi na konkretne punkty potrafi zdziałać cuda. Pozytywnie wpływa nie tylko na ciało, ale również na duszę. Jego szerokie możliwości stosowania sprawiają, że biomasażyści nie narzekają na brak pracy.

Praca czeka w salonach masażu, ale również w branży beauty

Biomasaż jest częścią oferty nie tylko salonów masażu i ośrodków zdrowia, ale również wszedł do branży beauty. A dzięki zajęciom z odnowy biologicznej na kursie w Pascalu, możesz pracować również w SPA i gabinetach odnowy. Wydany certyfikat ukończenia kursu otwiera drzwi do pracy w różnych miejscach. I jest też opcją na otworzenie własnej działalności gospodarczej, a tym samym na niezależność. Koszty początkowe nie muszą być duże. Wystarczy mobilny, lekki stół, który składa się jak walizka i umiejętności, a te zdobędziesz na kursie. Mobilny masażysta to świetny pomysł na biznes, bez dużych kosztów początkowych.

Zawód biomasażysty zapewnia stabilną finansowo przyszłość. Dlatego jeśli interesujesz się medycyną, anatomią, fizjologią bądź technikami wschodu.

Zapisz się na kurs już dziś!