Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Częstochowa- duchowa stolica Polski i lider gospodarczy w północnym subregionie Śląska

Autor: PASCAL

Częstochowa należy do tych miast w Polsce, które są rozpoznawalne poza granicami kraju. To wszystko za sprawą Jasnej Góry. Dla katolików w Polsce i na świecie to jeden z głównych punktów pielgrzymek. Każdego roku sanktuarium na Jasnej Górze odwiedza miliony turystów z kilkudziesięciu krajów. Najbardziej godne podziwu są pielgrzymki piesze,  niektóre przemierzają kilkaset kilometrów.

W północnym subregionie Śląska Częstochowa to największy ośrodek gospodarczy i akademicki. Od teraz do oferty edukacyjnej miasta. dla osób powyżej 18. roku życia, dołączył Pascal.

„Brama Nieba”

Bez względu na płeć, wykształcenie, status społeczny i materialny- Częstochowa jednoczy wszystkich. Przyciąga wszystkich. Tak jest i tak było przez wieki. Przybywali tu monarchowie, politycy, przedsiębiorcy. Wszyscy byli pielgrzymami.

Niegdyś Jasna Góra była najpotężniejszą twierdzą w państwie. Z racji tego, że padała ofiarą najazdów, kradzieży i zniszczeń władcy zainwestowali w stworzenie nowoczesnych, jak na tamte czasy, fortyfikacji.

Budowle sakralne na Jasnej Górze łączą kilka epok. Początki sięgają XIV w., kiedy to książę Władysław Opolczyk sprowadził paulinów z węgierskiego klasztoru. Przez pięć wieków wyrastały nowe mury, zapamiętując historię Polski i tworząc jeden z najcenniejszych kompleksów klasztornych w Polsce i na świecie.

Charakterystyczną częścią kompleksu jest Brama Lubomirskich. Symbolizuje głównie Matkę Bożą i określana jest jako Brama Nieba.

Miasto pełne zabytków i urokliwych miejsc

Częstochowa to nie tylko Jasna Góra. Miasto jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem gospodarczym i akademickim. Tętni w niż życie kulturalne. Ślady dawnych lat przeplatają się z nowoczesną architekturą i stylem życia.

Jedną z najbardziej znanych ulic Częstochowy jest Aleja Najświętszej Maryi Panny. Przypomina francuskie bulwary. Otoczona jest neobarokowymi i neoklasycystycznymi kamienicami. Przy niej mieszczą się placówki banków, sklepy i instytucje. Powstała w pierwszej połowie XIX w. Prowadzi od Starego Miasta do parków pod Jasną Górą. Niesamowicie wygląda w nocy, gdy latarnie oświecają drogę do wiekowego klasztoru.

W Częstochowie jest wiele ciekawych miejsc. W bezpośrednim sąsiedztwie Jasnej Góry znajdują się ulice (7 Kamienic, Wieluńska), które mają zabudowę z XVIII i XIX w. Kolejne zabytki to klasycystyczny ratusz, neobarokowy Pałacyk Hantkego, Pałacyk Mottego. Poza tym przez Częstochowę biegną szlaki turystyczne, między innymi Orlich Gniazd i Jury Wieluńskiej.

Pascal otworzył placówkę w Częstochowie- nowe możliwości kształcenia

Częstochowa, jako lider gospodarczy w północnym subregionie Śląska, jest atrakcyjnym miejscem do rozwoju zawodowego. Ofertę edukacyjną poszerzył Pascal, przez utworzenie placówki w tym mieście. W ofercie szkoły są perspektywiczne zawody, między innymi z deficytowej pod względem pracowników branży medycznej. Kursy skierowane są do osób, które mają ukończone 18 lat i posiadają wykształcenie średnie(również bez matury).

Edukacja w Pascalu trwa od 2 do 4 semestrów w zależności od kierunku. Jest wspomagana przez nowoczesne narzędzia, służące nauce i komunikacji.

Pascal otwiera drzwi dla każdego, kto ma chęć do nauki i poszukiwania swojej zawodowej ścieżki. Sprawdź już teraz, jakie kierunki są oferowane przez szkołę w Częstochowie. Zapisy nie tylko w sekretariacie, również przez stronę internetową.

pascal na ratunek finał