Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Pomagamy najlepiej jak umiemy- nauczamy!

Darmowy kurs języka polskiego dla Ukraińców

Koniec lutego 2022 roku zmienił życie naszych wschodnich sąsiadów, Europy i świata. Coś co wydawało się nierealne w XXI wieku w środku Europy, stało się rzeczywistością. Wojna w Ukrainie zmusiła ludzi do ucieczki, do poszukiwania bezpiecznego azylu. Większość uchodźców wybrała nasz kraj. Polacy otworzyli swoje serca, domy, portfele, by pomagać. Nasza Szkoła również aktywnie pomaga najlepiej jak umie- za główny cel, jako placówka edukacyjna, stawiamy kursy językowe dla Ukraińców.

Przekaż dalej, sąsiadom, znajomym, że w naszej szkole- przez Internet, Ukraińcy mogą uczyć się języka polskiego za darmo!

Znajomość języka to podstawa nowego życia

Czy zostaną? Czy wyjadą? Znajomość języka najbliższego sąsiada, Polski, zawsze się przyda, bez względu na decyzje jakie podejmą uchodźcy. Część Ukraińców z pewnością będzie chciała wrócić na swoją ziemię, budować ojczyznę. Inni pozostaną z nami, stając się kolegami z pracy, sąsiadami, przyjaciółmi. Dlatego Pascal w ramach pomocy uchodźcom postawił między innymi na kurs języka polskiego dla Ukraińców.

Język ukraiński należy do języków wschodniosłowiańskich, natomiast język polski do zachodniosłowiańskich. Obydwa języki są do siebie podobne. Wsłuchując się w mowę ukraińską można dużo zrozumieć, podobnie na odwrót. Ukraińcy szybko mogą nauczyć się języka polskiego, co wpłynie pozytywnie na ich życie w Polsce.

Znajomość języka rozszerza możliwości pracy i edukacji w Polsce. Daje większe poczucie bezpieczeństwa i pozytywnie wpływa na proces adaptacji w nowym środowisku.

Kurs od podstaw + materiały szkoleniowe

W każdy piątek o godzinie 19 na naszym kanale YT odbywa się live z Panią Haliną, która prowadzi lekcje języka polskiego. Obecnie będzie uczyć swoich rodaków języka polskiego. Kurs obejmuje podstawowe zwroty, słówka, rozmówki- jak się witamy w Polsce, jak zapytać o coś, jak się przedstawić, powiedzieć kilka słów o sobie. Lekcje są również dostępne w naszych social mediach: Facebook i Instagram.

Do pobrania na telefon, z możliwością wydrukowania, jest również słowniczek ukraińsko- polski, podstawowe słówka, zwroty. Link do niego jest między innymi na Facebooku. Poza tym pod koniec każdej transmisji na żywo, na Facebooku można zadawać pytania dotyczące lekcji i języka polskiego.

Nasza akcja, już pierwsza lekcja, uruchomiła falę pozytywnego odzewu. Lokalne firmy, w miastach w których mamy placówki oraz influencerzy chętnie wzięli udział w rozpropowaniu wydarzenia, co przyniosło realną pomoc.. Liczymy na to, że dzięki nauce języka polskiego pomożemy odnaleźć się Ukraińcom w naszym kraju. Dlatego jeśli możesz, to udostępnij nasz post na Facebooku. Im więcej osób dowie się o naszej akcji, tym wspólnie pomożemy większej liczbie Ukraińców.

Zbiórka rzeczy w Pascalu

Dodatkowo część placówek Pascala zorganizowała zbiórki najważniejszych rzeczy dla Ukraińców. Jeśli chcesz pomóc w taki sposób, skontaktuj się z sekretariatem wybranej szkoły. Otrzymasz informację o tym, jakie rzeczy są potrzebne i gdzie je dostarczyć.

My organizujemy darmowe kursy języka polskiego, Ty przekaż dalej, a wspólnie zrobimy wiele dobrego!

Ważne linki
Wydarzenie: https://pascal.edu.pl/wydarzenie-fb-ua/ 
Słowniczek do pobrania: https://pascal.edu.pl/kurspl/ 

Group of architects and business people working together and brainstorming