Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Policealne kierunki medyczne bez matury – 7 propozycji

Chcesz zawodowo pomagać innym ludziom i wspierać ich w procesie leczenia bądź rekonwalescencji, ale czujesz jednocześnie, że zawód lekarza lub pielęgniarki nie jest dla Ciebie? A może w ogóle nie podchodziłeś do egzaminu maturalnego i szukasz innego perspektywicznego zawodu w branży medycznej? W szkołach policealnych dla dorosłych Pascal możesz wybierać aż spośród 7 różnych kierunków medycznych, które pozwolą Ci zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności do wykonywania zawodu medycznego, bez konieczności posiadania zdanej matury. Proponowane przez nas kierunki przygotowują do pożądanych na rynku profesji, w których zapotrzebowanie na odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów nie słabnie, a wręcz z roku na rok rośnie. Starzejące się społeczeństwa w całej Europie oraz problemy natury zdrowotnej, z którymi zmierzyć się musi przynajmniej raz w życiu większość z nas, sprawiają, że są to zawody zawsze potrzebne, a często nawet deficytowe na polskim rynku pracy.

Asystentka stomatologiczna

Na tym kierunku czeka Cię rok nauki w weekendy. Po uzyskaniu dyplomu do Twoich obowiązków będzie należeć zarówno asystowanie lekarzowi dentyście przy zabiegach, prowadzenie dokumentacji czy też bezpośredni kontakt z pacjentami, jak również szeroko pojęte dbanie o prawidłowe funkcjonowanie gabinetu. To niezwykle istotna profesja, której celem jest fachowe wsparcie zespołu lekarskiego, umiejętne zarządzanie codzienną pracą całego gabinetu oraz zapewnienie pacjentom komfortu w trakcie wizyt.

Higienistka stomatologiczna

Aby wykonywać ten zawód, niezbędne są dwa lata weekendowej nauki. Jako higienistka stomatologiczna zyskasz jednak uprawnienia nie tylko do asystowania lekarzowi dentyście, lecz także do samodzielnego diagnozowania stanu jamy ustnej pacjentów oraz przeprowadzania pod okiem lekarza takich zabiegów, jak fluoryzacja, skaling lub piaskowanie zębów.

Technik masażysta

To kolejny dwuletni kierunek medyczny. Jego słuchacze zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności, które pozwolą im zawodowo wykonywać nie tylko masaż kosmetyczny i profilaktyczny, lecz także sportowy oraz leczniczy. Zdobycie dyplomu pozwala podjąć pracę w zespołach rehabilitacyjnych działających przy szpitalach oraz przychodniach, w zakładach opiekuńczo-leczniczych, sanatoriach i uzdrowiskach, a także w salonach SPA i Wellness.

Opiekun medyczny

Jest to roczny kierunek przygotowujący słuchaczy do sprawowania profesjonalnej opieki nad osobami chorymi oraz niesamodzielnymi. Wykwalifikowany opiekun medyczny może pracować zarówno w domach pomocy społecznej oraz opiekuńczo-leczniczych, jak i sprawując opiekę nad wymagającą jej osobą w jej prywatnym domu lub mieszkaniu. Poza tym absolwent tego kierunku może znaleźć zatrudnienie także na oddziałach szpitalnych.

Technik ortopeda

Dwa lata nauki w weekendy na kierunku technik ortopeda pozwolą Ci uzyskać kwalifikacje niezbędne do świadczenia usług w zakresie wykonywania oraz prawidłowego dobierania różnego typu wyrobów ortopedycznych i rehabilitacyjnych oraz innych środków pomocniczych, które stanowią wsparcie procesu leczenia bądź codziennego funkcjonowania pacjenta.

Technik sterylizacji medycznej

To roczne studium pozwala zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu mycia, dezynfekcji oraz sterylizacji narzędzi medycznych i innych środków wykorzystywanych w szpitalach, przychodniach czy też gabinetach. Jego absolwent znajdzie również pracę w salonach kosmetycznych oraz w studiach tatuażu.

Terapeuta zajęciowy

Podczas dwuletniej nauki słuchacze przygotowują się do samodzielnego przygotowywania oraz prowadzenia zajęć z osobami starszymi, niesamodzielnymi oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Terapeuta zajęciowy w swojej pracy może stosować m.in. elementy arteterapii, ergoterapii, estetoterapii czy też socjoterapii.

Wybierz profesję, która pozwoli Ci realizować Twoje pasje i zainteresowania, a przy tym umożliwi niesienie realnej pomocy potrzebującym ludziom. Ucz się na jednym z naszych kierunków medycznych i wykonuj zawód, który pomoże Ci znaleźć stabilną pracę!