Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Dzieci z Akademii Przyszłości odwiedziły Pascala.

Dzieci z Akademii Przyszłości odwiedziły Pascala. Jak poradziły sobie w roli opiekunów medycznych?

Nauka przez doświadczenie i zabawę to najlepsze co można podarować dzieciom. Dlatego z wielką przyjemnością Szkoła Policealna Pascal w Kutnie gościła dzieci, być może przyszłych przedstawicieli zawodów medycznych. Dzieci poznały kilka zawodów. Z niezwykłą ciekawością obserwowały unit stomatologiczny, którego używa higienistka stomatologiczna. Zgłębiały tajniki masażu w profesjonalnie wyposażonej pracowni technika masażysty. A na koniec ubrały fartuchy i uczyły się zawodu opiekuna medycznego.

Branża medyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Dlatego Szkoła Pascala chciałaby dzięki takim akcjom rozbudzić w młodych ludziach zainteresowanie kierunkami medycznymi. Po zadowolonych minach dzieci widać, że to się udało!

Higienistka stomatologiczna- szczęka ludzka i unit bez tajemnic

Pierwszą pracownią, którą dzieci odwiedziły była sala higienistki stomatologicznej. Zanim jednak przeszły do unitu, miały możliwość nauczenia się swoich imion i podstawowych zwrotów w języku migowym.

Praca higienistki stomatologicznej należy do ciekawych i rozwojowych. Nie dziwi więc fakt dużego zainteresowania pracownią wśród dzieci. Była teoria i była też praktyka. Przy użyciu szczoteczki elektrycznej dzieci szorowały model zębów. Później zabrały się do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych za pomocą irygatora.

Pozytywnym doświadczeniem dla dzieci było również zajęcie miejsca na fotelu pacjenta, bez obaw o ingerencję w ich uzębienie. Natomiast zapoznały się z różnymi końcówkami unitu stomatologicznego. Po tym doświadczeniu fotel u dentysty nie będzie już u nich wzbudzał takiego niepokoju jak wcześniej.

Technik masażysta- leczenie dotykiem przyszłością

Masaż to odpowiedź na wiele problemów zdrowotnych współczesnego człowieka. Dlatego kolejnym punktem na mapie pracowni był technik masażysta. Dzieci nie tylko dowiedziały się, na co pomaga masaż, ale były też świadkami masażu klasycznego.

Technik masażysta musi posiadać odpowiednio wyposażony gabinet i dzieci zapoznały się również z atrybutami wykorzystywanymi przez niego w pracy. Były to między innymi wałki i kamienie do masażu na gorąco.

Opiekun medyczny- dzieci podjęły rękawicę

W drodze do pracowni opiekuna medycznego, dzieci zajrzały jeszcze do sali kosmetyczek i techników sterylizacji. Szkoła Pascal posiada profesjonalnie wyposażone pracownie, dzieci ciekawiło wszystko, a szczególnie defibrylator i aparat do mierzenia ciśnienia. Kolejnym przystankiem było już zadanie specjalne, opieka nad osobą leżącą. W tą rolę wcielił się fantom. Dzieci przywdziały fartuchy, założyły rękawice i przystąpiły do pracy opiekuna medycznego. Jedno z nich karmiło, drugie zakładało opatrunek i bandaż, a trzecie zmieniało pampersa i szorowało język.

Dzieci robiły zastrzyki na fantomie i miały też możliwość poznania organów wewnętrznych. Poza tym wspólnie przenosiły fantom z łóżka na wózek i uczyły się płukania ucha. W zupełnie nowej roli poradziły sobie świetnie.

Dzieciom z Akademii Przyszłości bardzo podobały się zajęcia, mamy nadzieję, że wrócą w przyszłości.

300plus