Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Pokrzywa – Wzmacniająca płukanka do włosów

Pokrzywa, ta skromna roślina, której nazwa często kojarzy się z dziko rosnącymi zielonymi liśćmi, kryje w sobie niezwykłe właściwości wzmacniające, idealne dla pasjonatów kosmetyki. „Pokrzywa – Wzmacniająca Płukanka do Włosów” to zaproszenie do odkrycia tajemnic tej naturalnej pielęgnacji, w kontekście kierunku Technik Usług Kosmetycznych w Szkole Pascal.

Pokrzywa: Siła natury dla zdrowych włosów

1. Bogactwo Składników Odżywczych:

Pokrzywa to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów, takich jak witamina A, C, K, krzem, żelazo czy wapń. Te składniki odżywcze są kluczowe dla zdrowia i kondycji włosów.

2. Właściwości Przeciwzapalne:

Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, pokrzywa może przyczynić się do łagodzenia podrażnień skóry głowy i redukcji stanów zapalnych, co sprzyja zdrowemu wzrostowi włosów.

3. Stymulacja Wzrostu:

Pokrzywa zawiera substancje stymulujące krążenie krwi, co może przyspieszyć wzrost włosów, nadając im zdrowszy i bardziej lśniący wygląd.

Płukanka z pokrzywy – zrób to sam

1. Przygotowanie Płukanki:
  • Zalej garść suszonych liści pokrzywy wrzątkiem.
  • Pozostaw do zaparzenia na około 15-20 minut.
  • Płyn przecedź, pozostawiając jedynie cenny ekstrakt pokrzywy.
2. Zastosowanie w Salonie Urody:
  • Wzbogać standardowe zabiegi pielęgnacyjne o płukankę z pokrzywy, dodając ją do procesu mycia lub kondycjonowania włosów.
  • Zastosuj płukankę po zabiegach chemicznych, takich jak farbowanie czy trwała ondulacja, aby złagodzić skutki uboczne.

Pokrzywa na kierunku Technik Usług Kosmetycznych

Słuchacze kierunku Technik Usług Kosmetycznych w Szkole Pascal mają okazję zgłębiać tajniki naturalnej pielęgnacji i odkrywać, jak proste składniki mogą wpływać na piękno i zdrowie. Płukanka z pokrzywy to jedno z wielu narzędzi, które mogą znaleźć swoje miejsce w profesjonalnej praktyce kosmetycznej.

Zapraszamy do eksperymentowania z naturalnymi składnikami i odkrywania, jak pokrzywa może stać się kluczowym elementem w pielęgnacji włosów, ale również inspiracją do poszerzania horyzontów w technikach kosmetycznych.

Jeśli chcesz poznać więcej tajników dotyczących urody i zdrowia skóry, zarezerwuj miejsce na kierunku Technik Usług Kosmetycznych:

nauka w pascalupietruszka-w-kosmetyce