Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Podologia zyskuje popularność w Polsce i UE. Przyszłościowy kierunek podolog w ofercie Pascala.

Podologia to wciąż raczkująca w Polsce dziedzina, która z roku na rok zyskuje na popularności. Dlatego zawód podolog uważany jest za jedną z przyszłościowych profesji. W krajach Unii Europejskiej już dostrzeżono konieczność kształcenia podologów. Polskie Towarzystwo Podologiczne wymienia szereg powodów, które mają wpływ na zapotrzebowanie na podologów w przyszłości, jednym z nich jest starzenie się społeczeństw europejskich.

Szkoła policealna podolog- zastanawiasz się gdzie? Najlepiej do pracy w zawodzie przygotuje Cię Pascal. Nie wiesz czym zajmuje się podolog? Ile zarabia podolog? Poniżej znajdziesz odpowiedzi.

PODOLOG PRACA ZE STOPAMI

Stopy dźwigają ciężar całego ciała. Obecnie w przypadku blisko 60% Europejczyków waga jest ponad miarę, co oznacza dla stóp jeszcze większe obciążenie. Do tego dochodzi obuwie, które przez kilka do kilkunastu godzin dziennie jest na stopach. Kolejne kwestie to choroby jak cukrzyca, które mogą powodować powikłania w tej części ciała. Podolog zajmuje się stopami w szerokim rozumieniu tego słowa. Eliminuje problemy, takie jak: owrzodzenia, kurzajki, odciski, wrastający paznokieć. Pomaga osobom z piętą cukrzycową i cierpiącym na reumatyzm. Zajmuje się również pielęgnacją stóp oraz profilaktyką. Praca w zawodzie podologa łączy wiedzę z wielu dziedzin, m.in. medycyny, diabetologii, ortopedii. W swojej pracy podolog często współpracuje z lekarzami. Dlatego zawód ten, jak i sama dziedzina podologia, jest bardzo atrakcyjny pod wieloma względami.

PODOLOG SZKOŁA POLICEALNA WARSZAWA, GDAŃSK, KRAKÓW I INNE MIASTA

Pascal ma placówki w ponad 20 miastach. Są to duże i mniejsze miasta na terenie całej Polski. Kierunek podolog w szkole Pascal to nowa propozycja edukacyjna dla osób posiadających średnie wykształcenie- również bez zdanej matury. Edukacja trwa dwa lata, dzięki czemu absolwent jest świetnie przygotowany do pracy w zawodzie.

Po ukończeniu kierunku podolog w szkole policealnej Pascal, absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły, dyplom zawodowy, certyfikaty oraz suplement do dyplomu. Nauka jest bezpłatna.

PODOLOG ZAROBKI – CZY DA SIĘ Z TEGO ZAWODU WYCIĄGNĄĆ DOBRE PIENIĄDZE?

Według Polskiego Towarzystwa Podologicznego, zawód podolog staje się coraz popularniejszy. Ludzie dostrzegają konieczność dbania o stopy, tak samo jak o zęby czy dłonie. Dlatego jest to zawód perspektywiczny, z wieloma możliwościami zatrudnienia. Podolog pracę znajdzie nie tylko w gabinetach podologicznych. Specjalistów od stóp szukają gabinety kosmetyczne, sanatoria, gabinety masażu, przychodnie, poradnie diabetologiczne. Średnio ile zarabia podolog, to blisko 3800 zł brutto. 25% podologów zarabia powyżej 4500 zł brutto. Wśród benefitów związanych z zatrudnieniem w tym zawodzie wymieniane są: elastyczny czas pracy oraz szkolenia na koszt pracodawcy.

Ukończenie szkoły policealnej podolog jest gotowym pomysłem na własny biznes. Gabinet podologiczny może otworzyć każdy, kto posiada wiedzę i umiejętności w obszarze podologii i prowadzenia firmy. Praca pod własnym szyldem stwarza możliwość uzyskiwania dużych dochodów. Szkoła policealna podolog już czeka na Twój ruch. Na ten kierunek możesz zapisać się online tutaj.

Źródło:

https://www.dw.com/pl/epidemia-oty%C5%82o%C5%9Bci-w-europie-prawie-60-procent-doros%C5%82ych/a-61675266

https://www.ptp-podologia.pl/podolog-zawod-przyszlosci

https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-podolog

Optician Fitting GlassesHearing test with tuning fork