Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Optyk – konkretny zawód, przyjemne środowisko pracy. Już teraz kurs technik optyk w Pascalu.

Estetyczny salon optyczny, dobrze wyposażone stanowisko pracy, stały kontakt z ludźmi – to codzienność wielu optyków. Każdy ich dzień w pracy wypełniają okulary, oprawki, soczewki. Optycy wykonują pomiary, dobierają oprawki do przepisanych przez okulistę szkieł, naprawiają okulary i doradzają, jak dbać o szkła. Praca technika optyka jest ciekawa i angażująca. To konkretny zawód, w którym możesz pracować do emerytury, a nawet i dłużej.

Ile zarabia technik optyk? Dlaczego warto nim zostać? Jakie wykształcenie jest wymagane przez pracodawców? Przeczytasz o tym poniżej.

TECHNIK OPTYK ZAROBKI – ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE Z PREMIĄ

Średnie wynagrodzenie wśród optyków wynosi niespełna 4000 zł brutto. Natomiast przeglądając oferty pracy, stawki sięgają nawet 7000 zł brutto. Zawód ten może przynosić jeszcze większe dochody, przy otwarciu własnego salonu optycznego. Technik optyk, jeśli jest dobry w tym co robi, może osiągać wysokie dochody. Oczywiście prowadząc swój salon optyczny, konieczne jest budowanie renomy własnej marki, co w dużej mierze dzieje się przez zadowolonych klientów. Wpływ na to ma nie tylko profesjonalne podejście technika optyka do pracy, ale też do klienta.

Praca technika optyka często poza podstawowym wynagrodzeniem wiąże się z premią, która uzależniona jest od sprzedaży. Dlatego w tym zawodzie dobre zarobki osiągają ludzie z żyłką handlowca. Komunikatywni, swobodni w nawiązywaniu relacji, pozytywni, nastawieni na potrzeby klienta i potrafiący słuchać.

TECHNIK OPTYK PRACA NA RÓŻNYCH STANOWISKACH

Salon optyczny to jedno z miejsc pracy optyków, ale niejedyne. Absolwenci szkoły technik optyk znajdują zatrudnienie między innymi w: pracowniach optycznych, serwisach optycznych i w hurtowniach okularów.

Technik optyk na początku swojej drogi zawodowej może pracować jako pomoc optyka bądź jako doradca klienta. Na kolejnych szczeblach wchodzi w rolę zastępcy kierownika salonu optycznego, a później kierownika. Gdy już wiesz, jak zarządzać salonem optycznym, nic nie stoi na przeszkodzie, by pracować pod własnym szyldem- nazwiskiem, otwierając swój salon optyczny.

Konkretny zawód to jasno wytyczona ścieżka zawodowa, która nabiera tempa po zdobyciu doświadczenia w pracy technik optyk. Dodatkowo cały czas można podnosić swoje kwalifikacje, decydując się na szkolenia.

TECHNIK OPTYK CZY WARTO NIM ZOSTAĆ?

Wśród zalet pracy w zawodzie technik optyk często wymieniane jest stabilne zatrudnienie. Technicy optycy są najczęściej zatrudniani na etat, ale można również znaleźć oferty zatrudnienia na pół etatu- co jest dobrym pomysłem dla młodych mam. 23% optyków w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń wskazało na elastyczny czas pracy, jako korzyść wynikającą z pracy na tym stanowisku.

Zaletą jest przyjazne środowisko pracy. Jest to estetyczny, przyjemny dla oka salon optyczny i najczęściej dobrze wyposażone stanowisko pracy.

Czy warto zostać technikiem optykiem? Jest to zawód dla osób o konkretnych predyspozycjach i należy je wziąć pod uwagę. Jeśli chodzi o kurs technik optyk, to oparty jest na przedmiotach ścisłych. Natomiast w pracy optyka liczą się również umiejętności manualne i dbałość o każdy detal.

Nie musisz już szukać szkoły technik optyk, bo jesteś we właściwym miejscu. Pascal przygotuje Cię optymalnie do pracy w tym zawodzie. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Źródło:

https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-optyk

https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-optyk

Dentist showing the correct dental hygiene on white backgroundClose up of podiatrist preparing nails for procedure