Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Wśród nowych kierunków medycznych w Pascalu protetyk słuchu – trzy powody, dla których warto nim zostać.

Ile zarabia protetyk słuchu? Gdzie znajdują zatrudnienie absolwenci tego kierunku? Czy w ogóle warto iść w tą stronę? To częste pytania, które pojawiają się przy różnych zawodach medycznych i z protetykiem słuchu jest podobnie. Obecnie dzięki licznym specjalizacjom w branży medycznej, można w niej pracować bez kończenia studiów na kierunkach medycznych i pokrewnych.

Oferta Pascala poszerzyła się o nowy kurs protetyk słuchu. Edukacja trwa dwa lata, zajęcia odbywają się w trybie weekendowym. Zachęcamy do zapoznania się z tym kierunkiem, bo warto w niego zainwestować!

PROTETYK SŁUCHU PRACA – RÓŻNE MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Problem ze słuchem pogłębia się z wiekiem. Nie da się ukryć, że współczesny człowiek pośrodku aglomeracji narażony jest na ciągłe odgłosy miasta. Do tego dochodzą słuchawki z ulubioną muzyką i inne czynniki, które wpływają na słuch.

Protetyk słuchu w dużym skrócie zajmuje się słuchem. Jego praca skoncentrowana jest na badaniu słuchu (u dzieci i dorosłych), wywiadzie, doborze aparatu. Absolwenci kierunku protetyk słuchu pracę znajdują w publicznych i prywatnych placówkach medycznych, w sklepach i hurtowniach medycznych, w pracowniach protetyki słuchu.

Protetyk słuchu w szkole Pascal to kierunek, na którym zostaniesz również dobrze przygotowany do pracy na swoim. Jednym słowem możesz otworzyć swój gabinet protetyki słuchu.

PROTETYK SŁUCHU ZAROBKI – JAKĄ PENSJĘ OTRZYMUJĄ PRZEDSTAWICIELE TEGO ZAWODU?

Z danych z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że średnie zarobki przedstawicieli zawodu protetyk słuchu mieszczą się w przedziale 3630 zł – 5100 zł brutto. 1/4 badanych zarabia powyżej kwoty 5100 zł brutto.

Wysokość zarobków jest uzależniona między innymi od wykształcenia. Dlatego wybierz kierunek protetyk słuchu w szkole Pascal, specjalizującej się w kształceniu na kierunkach medycznych.

Kolejne czynniki, które mają wpływ na to, ile zarabia protetyk słuchu, to: miejsce zatrudnienia (wielkość firmy), region (wyższe zarobki w dużych miastach) i zakres obowiązków.

Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że blisko 1/3 protetyków słuchu otrzymuje dodatkowe profity pod postacią karnetów na siłownię i do klubów fitness. Ponad 1/4 odbywa kursy i szkolenia na koszt pracodawcy, a 27% zatrudnionych na tym stanowisku jest objętych przez pracodawcę prywatną opieką medyczną.

PROTETYK SŁUCHU ZAWÓD MEDYCZNY W KTÓRYM MOŻNA SIĘ ROZWIJAĆ

Technologia wciąż zaskakuje nowymi rozwiązaniami. Protetyk słuchu to ten zawód, w którym ma się bliską styczność z nowoczesną technologią i to ta profesja, w której konieczne będzie uzupełnianie wiedzy przez kursy i szkolenia w ciągu całej kariery zawodowej.

Protetyk słuchu może pójść w różnych kierunkach. Jednym z nich jest handel i obsługa klienta w sklepach medycznych czy hurtowniach medycznych. Inną drogą jest praca w placówkach medycznych z pacjentami. Jak widać choć to jeden zawód, to można pokierować swoją karierą  w różnych kierunkach i przede wszystkim rozwijać się w tej profesji.

Po kierunku protetyk słuchu w szkole Pascal otrzymasz dyplom zawodowy, certyfikaty kwalifikacji zawodowej i dodatkowych szkoleń. Więcej informacji tutaj. Pod tym adresem również zarezerwujesz miejsce online.

Źródło:

https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-protetyk-sluchu

Close up of podiatrist preparing nails for procedureMedical workers