Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Po tym kierunku praca w Polsce i za granicą. Technik dentystyczny – nowy kierunek w Pascalu.

W swojej pracy wykorzystują nowoczesne technologie, sprzęt, oprogramowanie, urządzenia. W zaciszu swojego gabinetu tworzą protezy zębowe, aparaty ortodontyczne, epitezy twarzy. Choć są często niewidocznym ogniwem procesu leczenia stomatologicznego, to odgrywają kluczową rolę w poprawie komfortu i jakości życia człowieka. Technik dentystyczny, bo o nim mowa, to jeden z tych zawodów, które otwierają bramy do pracy nie tylko na polskim rynku.

Technik dentystyczny szkoła policealna Pascal – to w tym miejscu zdobędziesz wiedzę i umiejętności do wykonywania zawodu. Nauka nic nie kosztuje, poza poświęconym czasem.

TECHNIK DENTYSTYCZNY CZY WARTO?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy przed podjęciem edukacji na dowolnym kierunku. Pod uwagę brane są takie kwestie jak: ile zarabia technik dentystyczny, środowisko pracy, charakter pracy i rodzaj zatrudnienia. Technik dentystyczny to kierunek, który należy do przyszłościowych. Ludzie zawsze będą mieć problemy z uzębieniem, konieczne będą protezy zębowe i aparaty. Jednak powodów, by zapisać się do szkoły technik dentystyczny jest wiele.

  • Technik dentystyczny praca – opcji jest dużo: nowoczesne kliniki stomatologiczne, własna działalność, etat w publicznej placówce.
  • Technik dentystyczny zarobki – średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi od 3520 zł do 5600 zł brutto. 25% wykonujących ten zawód zarabia powyżej 5600 zł brutto.
  • Technik dentystyczny szkoła – nauka trwa tylko 2,5 roku. To o połowę krócej niż studia, a zawód jest atrakcyjny pod wieloma względami.

Praca w branży medycznej, która jest jedną z szybciej rozwijających się branż w Polsce i Europie – w sektorze prywatnym, to szerokie możliwości wyboru miejsca pracy. Jeszcze jedną z zalet, przy własnej działalności gospodarczej, jest nienormowany czas pracy. Dzięki czemu łatwiej jest, szczególnie kobietom, połączyć aktywność zawodową z rodziną i wychowaniem dzieci.

TECHNIK DENTYSTYCZNY ZAROBKI ZA GRANICĄ

Niemcy, Holandia, Norwegia i Wielka Brytania – to część krajów, w których znajdują zatrudnienie osoby z wykształceniem technik dentystyczny. Nie każdy pracodawca wymaga doświadczenia, za to konieczna jest chęć do pracy i nauki oraz znajomość przynajmniej języka angielskiego bądź niemieckiego na poziomie komunikatywnym (również języka zawodowego).

Technik dentystyczny zarobki za granicą może mieć kilka razy wyższe niż w Polsce. Zresztą podobnie jest w innych zawodach medycznych. Jest to jedna z głównych przyczyn wyjazdów Polaków za granicę.

Jak opłacana jest praca technika dentystycznego za granicą? Wysokość wynagrodzenia zależy od doświadczenia oraz miejsca pracy. W Niemczech można zarobić ok. 3000 euro na miesiąc, a w Holandii pomiędzy 2000 a 4000 euro. Plusem w wielu ofertach pracy jest bezpośrednie zatrudnienie u pracodawcy.

TECHNIK DENTYSTYCZNY SZKOŁA PASCAL – NIE MUSISZ MIEĆ MATURY

W Pascalu edukację mogą kontynuować osoby, które mają średnie wykształcenie. Co ważnie nie jest wymagana matura. Za to doświadczona kadra, indywidualne podejście, kompleksowo wyposażone pracownie i pozytywna atmosfera, sprzyjają zdobywaniu wiedzy. W Pascalu już czeka na Ciebie kierunek technik dentystyczny szkoła policealna Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań i kilkanaście innych miast. Zapisz się na nowy semestr już teraz. Szczegóły tutaj.

Źródło:

https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-technik-dentystyczny

https://pl.jooble.org/

http://epracazagranica.pl/

Pharmacist checking medicines in a drugstoreOptician Fitting Glasses