Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Atrakcyjny zawód w branży medycznej – technik farmacji. Etaty czekają nie tylko w aptekach.

Z raportu „Barometr Zawodów 2022”, opublikowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że w kilkudziesięciu powiatach w Polsce brakuje farmaceutów. Do tej kategorii zawodów zalicza się technik farmaceutyczny. Ogólnie zawód został zaliczony do kategorii zrównoważonych, czyli osoba kończąca szkołę technik farmacji nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia. W ofercie Pascala jest kurs technik farmacji, który kompleksowo przygotowuje do stawiania pierwszych kroków w zawodzie i pewnego wejścia na rynek pracy. Czy warto zostać technikiem farmacji? Jakie są zarobki i gdzie pracują absolwenci?

TECHNIK FARMACJI PRACA

W zawodzie technik farmaceutyczny przeważają kobiety. Z danych portalu wynagrodzenia.pl nieco ponad 90% zatrudnionych na stanowisku technik farmacji to płeć piękna. Tylko kilka procent stanowią mężczyźni, co nie jest równoznaczne z tym, że ten zawód nie jest dla nich. Wszystko jest kwestią predyspozycji do pracy w branży farmaceutycznej.

Technik farmaceutyczny ma szersze możliwości zatrudnienia niż tylko w aptece. Choć z pewnością jest to najczęstszy wybór. Poza nią absolwenci szkoły technik farmacji znajdują pracę w: hurtowniach farmaceutycznych, laboratoriach chemicznych, zakładach produkujących leki, kosmetyki, w stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz w sklepach zielarskich.

Obecnie technik farmaceutyczny ma bardzo duże możliwości rozwoju kariery. Dlatego kurs technik farmacji od lat cieszy się popularnością.

TECHNIK FARMACJI ZAROBKI

Rozważając nad wyborem drogi zawodowej, jedną z kluczowych kwestii są zarobki na konkretnym stanowisku. W końcu po to poświęca się czas na edukację, by nie tylko znaleźć zatrudnienie, ale po to by osiągać zarobki, które pozwolą na godne życie. Dlatego pytania: ile zarabia technik farmacji, nie można pozostawić bez odpowiedzi.

Zarobki w branży farmaceutycznej są uzależnione od miejsca pracy (apteka, hurtownia, producent leków itd.), miasta (większe zarobki w dużych miastach) i doświadczenia. Wpływ na zarobki technika farmaceuty ma również deficyt pracowników na lokalnym rynku pracy. We wspomnianym na początku raporcie „Barometr Zawodów 2022” wynika, że w ponad 60 powiatach i ponad 65 miastach na prawach powiatu brakuje pracowników w branży farmaceutycznej. To otwiera drzwi do negocjacji stawki już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej.

Średnie zarobki techników farmacji mieszczą się w przedziale 3360 zł – 4400 zł brutto. 25% techników farmaceutycznych zarabia powyżej kwoty 4400 zł brutto.

TECHNIK FARMACJI CZY WARTO?

Zawód należy do przyszłościowych, praca jest najczęściej na etacie, na umowę o pracę, ze stałym wynagrodzeniem. Część pracodawców oferuje technikom farmaceutycznym dodatkowe benefity, pod postacią ubezpieczenia, szkoleń, karnetów na siłownię.

Stabilność zatrudnienia i wpływy na określonym poziomie każdego miesiąca, zapewniają spokojną finansowo przyszłość. To również możliwość planowania przyszości, wzięcie kredytu na mieszkanie, powiększenie rodziny, oszczędzanie na określony cel.

Kurs technik farmacji w Pascalu przygotuje Cię do wykonywania zawodu pod każdym względem. Więcej informacji o kierunku technik farmaceutyczny znajdziesz tutaj.

Education friendship people concept. Group of happy students learning together in college libraryDentist showing the correct dental hygiene on white background