Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Pascal rusza z kształceniem w Lubinie- nowa szkoła policealna w centrum miasta

Na mapie Pascala pojawiło się kolejne miasto, a tym samym nowe możliwości kształcenia dla mieszkańców w różnych kierunkach zawodowych i medycznych, bez ponoszenia kosztów. Uzupełniamy ofertę Lubina w obszarze szkoły policealne. W mieście działa Uniwersytet Jana Wyżykowskiego i jak nietrudno się domyślić, kształci w kierunkach związanych między innymi z górnictwem i geologią. Natomiast darmowa Szkoła Policealna Pascal zaprasza absolwentów szkół średnich na ulicę Tysiąclecia.

Położony w południowo- zachodniej Polsce Lubin, to jedno z nielicznych miast na mapie Polski z darmową komunikacją miejską. A jego synonimem jest miedź. Leży w obszarze Legnicko- Głogowskiego Okręgu Miedziowego. I w Lubinie właśnie swoją siedzibę ma KGHM- czołowy producent srebra rafinowanego oraz miedzi na świecie. Nie są to jedyne surowce, w które obdarzona jest ta ziemia. Poza tym, mieszkańcy miasta, których jest ponad 70 tys., cieszą się z krótkich i łagodnych zim. Ciekawostką jest, że region ten, dzięki swojemu położeniu, należy do najcieplejszych w Polsce. Samo miasto pełne jest zieleni, szlaków rowerowych i obiektów, które sprzyjają uprawianiu sportów.

Udostępnione na licencji CC autor: Tomasz Folta

Miasto na ważnych szlakach handlowych

Na terenie obecnego osiedla Stary Lubin przed wiekami (VI wiek) powstała pierwsza osada. W późniejszych wiekach przecinały się tam dwa ważne szlaki handlowe: pierwszy biegł z południa nad Bałtyk (przez Wielkopolskę), drugi z Magdeburga do Kijowa. Obecnie, Lubin nadal jest świetnie skomunikowany z innymi zakątkami kraju i z zagranicą. Od Autostrady A4 dzieli go około 25 km. Do Wrocławia jest niecałe 70 km, a do Zielonej Góry trochę ponad tą liczbę.

Miasto bogate jest w tereny zielone, a przy tym cechuje je nowoczesna struktura urbanistyczna. Przepływa przez nie rzeka Zimnica (lewy dopływ Odry). A w niedalekiej odległości, w Ścinawie i Głogowie, znajdują się porty rzeczne na Odrze. Poza tym Lubinianie mają swoje sportowe lotnisko z radiolatarnią, zoo, baseny, boiska. I wiele klimatycznych zabytków, przywołujących ducha dawnych lat. Jak choćby mury obronne wraz z wieżą czy barokowy ratusz z 1768 roku (przebudowany w XIX wieku).

Udostępnione na licencji CC autor:  s_mile

Szkoła policealna Lubin- ucz się za darmo w Pascalu

Przy jednej z ulic, odchodzącej od rynku, mieści się Szkoła Policealna Pascal. A dokładnie na ulicy Tysiąclecia 8. Z tego miejsca wszędzie jest blisko, a dzięki darmowej komunikacji i rozbudowanej infrastrukturze, łatwo do niej dotrzeć. Darmowa Szkoła Policealna Pascal to wieloletnie doświadczenie, profesjonalna kadra, wiele zawodów do wyboru i innowacyjne rozwiązania. Oferuje naukę na kierunkach zawodowych i medycznych. Przygotowuje do pracy w deficytowych na rynku profesjach.

Placówka posiada uprawnienia szkoły publicznej. W procesie rekrutacji wziąć udział mogą osoby, które ukończyły 18 lat. Nie ma górnej granicy wieku, zapraszamy wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje bądź zdobyć nowy, przyszłościowy zawód. Szkoła policealna w Lubinie wydaje legitymację oraz zaświadczenia do różnych instytucji. O szczegóły kształcenia zapytaj w sekretariacie pod numerem telefonu: 76 300 02 84.

Pascal korzysta z innowacyjnych rozwiązań, uczniowie mają do dyspozycji panel słuchacza i aplikację, a wszystkie materiały edukacyjne dostępne są na platformie e-learning.