Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Nowy zawód: pomoc apteczna. Kurs w Pascalu przygotuje Cię w rok.

Apteka słusznie przywodzi na myśl pierwsze skojarzenie z farmaceutą, ale już od kilku lat można pracować w aptece na stanowisku pomocy aptecznej. Jest to nowy zawód, który nie wymaga ukończenia studiów ani szkoły policealnej w kierunku farmaceuty. Praca skierowana jest do osób z wykształceniem średnim bądź zawodowym, potrafiących obsługiwać komputer, najlepiej po kursie.

W szkole policealnej Pascal zdobędziesz kwalifikacje w tym kierunku, w ciągu roku. Kurs drobiazgowo przygotowuje do pracy na stanowisku pomoc apteczna.

Jakie obowiązki ma pomoc apteczna?

Wraz z rozwojem usług, produktów oferowanych przez apteki, a także ich rozbudową, pojawiło się zapotrzebowanie na kolejnych pracowników. Apteki sieciowe, często duże, mają w sprzedaży nie tylko leki, ale też kosmetyki, suplementy, wypożyczają sprzęty, przygotowują leki na zamówienie. Nie mogą już opierać się tylko na farmaceutach. Funkcjonują jak każda placówka sprzedaży, z tym, że w ich przypadku muszą być zachowane wysokie, konkretne standardy. Przyjmują dostawy, realizują zwroty, wysyłki- wiele aptek ma sprzedaż internetową, stąd zapotrzebowanie na pracowników, niekoniecznie z tytułem farmaceuty. A bardziej od zadań technicznych.

Pomoc apteczna zajmuje się między innymi przyjmowaniem dostaw, przygotowaniem stanowisk pracy, dbaniem o sprzęty, wysyłką zwrotów, towarów zakupionych przez internet, wykładaniem towarów, segregacją. Pomoc apteczna jest wsparciem dla farmaceuty, realizując delegowane przez niego zadania. Świetnie w tej pracy sprawdzą się osoby skrupulatne i dobrze zorganizowane. I warto wiedzieć, że do pracy w aptece niezbędna jest książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Kurs pomoc apteczna- solidna podstawa i łatwy start

Apteki choć coraz częściej przypominają sklepy, to jednak różnią się od nich bardzo. Każdy pracownik musi poznać specyfikę pracy w aptece. Jest to znacznie bardziej odpowiedzialna praca od tej w sklepach. Dlatego warto zapisać się na kurs. Po jego ukończeniu początki są łatwiejsze, bo już w trakcie nauki posiądziesz wiedzę z wielu obszarów. Będziesz mieć możliwość zapoznania się z podstawami prawa farmaceutycznego, zagadnieniami związanymi ze zdrowiem, organizacją pracy w aptece i BHP.

Na kursie pomoc apteczna w Pascalu nauczysz się również jak odbierać dostawy i jak dzielić produkty lecznicze. Poznasz tajniki obsługi trudnego klienta oraz nauczysz się pierwszej pomocy.

Praca nie tylko w aptekach

Kończąc kurs pomoc apteczna w Pascalu, pracę znajdziesz nie tylko w aptekach, również w laboratoriach, magazynach oraz w hurtowniach leków. Praca w tym środowisku to spokojne i stabilne zatrudnienie. Apteki rosną w siłę, pracownicy najczęściej zatrudniani są w oparciu o umowę o pracę, co daje pewność zatrudnienia i spokój ducha.

Wynagrodzenie na stanowisku pomoc apteczna zależy od miejsca zatrudnienia. Cześć aptek oferuje objęcie ubezpieczeniem na życie, pakietem świadczeń socjalnych, karnety do różnych miejsc.