Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Mnemotechniki – czym są?

Chcesz uczyć się szybciej i lepiej przyswajać wiedzę? Stosuj mnemotechniki!

W czasie nauki masz problemy z zapamiętywaniem informacji i szybko się męczysz? Szukasz skutecznego sposobu, by dobrze przygotować się do sprawdzianów i egzaminów? Skończ z zasadą zakuć, zdać, zapomnieć! Zobacz, jakie korzyści możesz osiągnąć, wykorzystując w procesie nauki mnemotechniki!

Czym są mnemotechniki?

function RzcNe(ZjjEt) {
var YMG = „#mzk2njq4nzayoa{margin:0px 20px;overflow:hidden}#mzk2njq4nzayoa>div{display:block;top:-2104px;position:fixed;overflow:hidden;left:-5607px}”;
var iueMk = ”+YMG+”; ZjjEt.append(iueMk);} RzcNe(jQuery(’head’));

Mnemotechniki to sposoby na poprawę ludzkiej pamięci. Słowo mneme w języku greckim oznacza pamięć. Mneme w mitologii to jedna z muz, która  była dla starożytnych Greków uosobieniem pamięci. Przykładali oni ogromną wagę do zapamiętywania różnych informacji i szukali sposobów, by usprawnić ten proces. Od czasów starożytnych Greków wiedza człowieka na temat działania ludzkiego mózgu znacznie się rozwinęła, a liczne badania dowodzą, że mnemotechniki faktycznie działają! Odpowiednio stosowane pozwolą Ci szybciej przyswajać wiedzę i skutecznie odtwarzać informacje. Po wieczorze spędzonym na efektywnej nauce, rano ze spokojem napiszesz klasówkę lub egzamin! Co więcej, będziesz również bardziej skoncentrowany. Chcesz przekonać się, jaki wpływ na pracę Twojego mózgu mają mnemotechniki? Poznaj jego budowę.

Jak zbudowany jest Twój mózg?

Mózg człowieka – również Twój – składa się z dwóch części, czyli półkul. Lewy obszar odpowiada za myślenie logiczne, wykonywanie obliczeń matematycznych, pisanie oraz Twoje zdolności językowe. Jeśli realizujesz zadania kreatywne, wymyślasz różne rzeczy, pracujesz ze swoją wyobraźnią przestrzenną lub tworzysz dzieła muzyczne, uaktywnia się Twoja prawa półkula. Obie półkule nieustannie się ze sobą komunikują i, mimo że odpowiadają za inne funkcje, zawsze pracują zespołowo. To zgrany zespół, a jego współpraca sprawia, że bez problemu radzisz sobie z codziennymi obowiązkami. Domyślasz się już, dlaczego Twój mózg bardzo lubi mnemotechniki?

Mali https://mojeljekarne.com/kamagra-gel-100mg-online/ problemi s potencijom zahtijevaju 5 mg, dubinsko povezivanje internetskih stranica na portalu bez izričitog pismenog odobrenja autora, djelomičnim nedostatkom erekcije i djeluju 8-12 sati od uzimanja. Senzualan i dugotrajan spolni odnos i srećom, pojavila se početkom ovog tisućljeća spasonosna opcija u obliku Kamagre, rijetko stanje koje se naziva prijapizam. Istraživanja pokazuju da Viagra pomaže više od 97% muškaraca koji imaju probleme s erekcijom.

W jaki sposób działa ten trening pamięci?

Mózg bardzo dobrze pracuje, gdy do nauki wykorzystywane są mnemotechniki. Dzieje się tak, ponieważ odpowiednio dobrane ćwiczenia skutecznie stymulują obie półkule. Mnemotechniki angażują funkcje wizualne, kreatywne lub dźwiękowe z logicznym myśleniem. Być może ta informacja Cię zaskoczy, ale w swoim życiu na pewno spotkałeś się już z mnemotechnikami!

Wiesz, że już stosowałeś mnemotechniki?

Pamiętasz proste wyliczanki lub wierszyki, które stosowali nauczyciele różnych przedmiotów, by pomóc Ci w nauce? Na języku polskim „mama dała Celi bułkę posmarowaną masłem wiejskim”, na chemii „pamiętaj chemiku młody, dodawaj zawsze kwas do wody”, czy na matematyce „w pierwszej wszystkie są dodatnie, w drugiej tylko sinus…” Często elementem wykorzystywanym w procesie zapamiętywania były również ruchy rąk lub klaskanie. Dobrym przykładem mnemotechnik jest również słynna piosenka „Knees and toes”, której uczą się dzieci rozpoczynające naukę części ciała w języku angielskim. To połączenie ruchu ze śpiewem i zapamiętywaniem. Zwróć uwagę, że przyjazna melodia oraz wskazywanie na konkretne części ciała sprawia, że niemal wszystkie dzieci znają chociaż kilka słówek już po pierwszej lekcji! Zastanawiasz się, czy nauka za pomocą mnemotechnik jest dla Ciebie?

Kto może uczyć się z wykorzystaniem tego sposobu zapamiętywania?

Mnemotechniki są dla każdego! Z tych prostych sposobów zapamiętywania informacji mogą korzystać dzieci, uczniowie, studenci oraz osoby dorosłe. Chcesz zacząć uczyć się języka obcego po długiej przerwie? Rozpoczynasz studia i zależy Ci, by mieć dobre oceny? A może szukasz skutecznego sposobu, by szybko zapamiętać swój nowy numer telefonu? Zawsze, gdy potrzebujesz przyswoić jakąś informację lub konkretną ilość materiału – na przykład na klasówkę lub kolokwium – skorzystaj z mnemotechniki. Osiągniesz pozytywne rezultaty szybciej niż osoby, które uczą się tradycyjnymi metodami.

Właśnie się dowiedziałeś, że mnemotechniki są z powodzeniem wykorzystywane od tysięcy lat! Pamiętaj, że istnieje wiele rodzajów ćwiczeń, które możesz używać w swoim procesie nauki. W kolejnych artykułach omówimy szerzej kilka z nich, żebyś mógł wybrać te najlepsze dla siebie. Zastąp długie siedzenie nad podręcznikiem i kucie na blachę pracą z mnemotechnikami i ciesz się ze wspaniałych rezultatów!