Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Jak znaleźć pierwszą pracę po zdobyciu zawodu?

Przeglądasz ogłoszenia o pracę i załamujesz się, widząc w co drugim informację o wymaganym doświadczeniu? Chyba każdy przez to przechodził. Istnieją jednak sposoby na zwiększenie swoich szans na rynku pracy, nawet jeśli jeszcze nigdy nie byłeś zatrudniony.

Mów o swoich kompetencjach

Przede wszystkim musisz uświadomić sobie, że doświadczenie to nie jedyne, czym możesz zabłysnąć przed rekruterem. Oczywiście, puste CV nie wzbudzi niczyjego zainteresowania, ale możesz wypełnić je informacjami, które sprawią, że pracodawcę zainteresuje Twoja kandydatura. Co warto umieścić w swoim życiorysie? Jeśli masz na koncie studia, ukończyłeś kilka kursów zawodowych, a do tego chętnie pomagałeś przy organizacji wydarzeń w swoim mieście, pochwal się tym! Nie wszyscy mają na koncie takie doświadczenia jak Ty, a pokażą one pracodawcy, że jesteś osobą aktywną, która ceni rozwój osobisty i chętnie się uczy.

Masz w ręce zawód – idź tym tropem

Jeśli ukończyłeś właśnie kierunek technik administracji, opiekun medyczny czy zdobyłeś jakikolwiek inny zawód, rozpocznij szukanie pracy od miejsc, w których będziesz mógł podążać wymarzoną ścieżką kariery. Ogłoszeń związanych z chęcią zatrudnienia osoby na stanowisko administracyjne zwykle nie brakuje, a tylko niewielki odsetek kandydatów może pochwalić się wykształceniem w tym kierunku. To zdecydowanie Twój atut! Podobnie jest w przypadku osób chcących sprawować opiekę medyczną nad osobami starszymi. Często nie mają one obszernej wiedzy na temat profesji, dlatego jeśli właśnie ukończyłeś szkołę policealną na tym kierunku, podkreśl to w swojej aplikacji.

Pamiętaj, że najtrudniejsze są początki

Wiesz, co chcesz robić, znalazłeś nawet pracę w zawodzie, ale nie podoba Ci się płaca? Jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś, być może wydawało Ci się, że pierwsza wypłata będzie wyższa. Nie zrażaj się tym! Nie od razu Rzym zbudowano, a Ty nie od razu osiągniesz swoje cele finansowe. Pamiętaj jednak, że zamiast na siłę szukać zatrudnienia z lepszym wynagrodzeniem, lepiej trzymać się planu, który pozwoli Ci rozwinąć się w kierunku, o którym marzyłeś. Dzięki temu za kilka lat będziesz mógł pochwalić się pokaźnym doświadczeniem w swojej profesji, a pracodawcy docenią to wyższą płacą.

[:]