Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Dlaczego warto zdobywać nowe zawody?

Czasy, w których do emerytury pracowało się w jednej branży, odchodzą obecnie w niepamięć. Zdecydowanie częściej niż kiedyś zmieniamy firmy oraz dziedziny, w których podejmujemy zatrudnienie. Wiąże się to z dynamicznym rozwojem nowych technologii oraz innych obszarów przemysłu. Aby pozostawać “atrakcyjnym nabytkiem” dla przedsiębiorstw na rynku pracy, należy więc stale poszerzać swoje kompetencje. W jakim kierunku szczególnie warto zdobywać nowe umiejętności?

Wszechstronność – większe szanse zatrudnienia

Jeszcze dwadzieścia lat temu nikt nie słyszał o specjalistach od personal shoppingu czy ekspertach do spraw rozwoju aplikacji biznesowych. Ponadto zawody, które były popularne dawniej obecnie przestają istnieć lub zapotrzebowanie na specjalistów z tych dziedzin zdecydowanie się zmniejsza. W życiu codziennym chyba najłatwiej zauważyć ten trend na przykładzie różnego rodzaju sklepów stacjonarnych, w których coraz częściej pojawiają się kasy samoobsługowe. Pracowników zaczynają zastępować maszyny i następuje znaczna redukcja zatrudnienia. Zdobywanie nowych zawodów staje się więc działaniem we własnym interesie, pozwalającym na większą elastyczność. Dzięki dodatkowej profesji można łatwiej dopasować się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku pracy. Jeśli na przykład pracujesz w sklepie, kurs trenera personalnego czy technika BHP pozwoli Ci przebranżowić się, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Zawody popularne w najbliższych latach

Przed podjęciem edukacji w szkole policealnej i na kursach doszkalających warto poznać dziedziny, w których wciąż potrzebni są nowi specjaliści. Jedną z nich jest IT, bowiem branża ta rozwija się w zastraszającym tempie. Programiści, specjaliści do spraw bezpieczeństwa informacji czy analitycy są zatem mile widziani na rynku. Poza tym zwiększa się nasza świadomość w kontekście zdrowia i ochrony środowiska. Rośnie więc zainteresowanie usługami trenera personalnego, dietetyka czy biomasażysty. Oczywiście, popularnych profesji jest znacznie więcej, a odzwierciedleniem tego jest nasza oferta edukacyjna, którą na bieżąco aktualizujemy.