Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Szkoła Policealna Pascal przekazała do schronisk 820 kg karmy! Imponujące wyniki akcji Pascal na ratunek

Pascal to nie tylko szkoła, która przygotowuje do pracy w branży medycznej i oferuje wiele atrakcyjnych kierunków zawodowych, ale inicjator różnych lokalnych i ogólnopolskich akcji. Szkoła aktywnie uczestniczy w życiu lokalnych społeczności. Jest już obecna w 23 miastach, praktycznie w każdym regionie Polski.

31 sierpnia zakończyła się wielka akcja Pascal na ratunek. Wyniki są imponujące, Pascal podczas jednej akcji zrobił tak wiele dobrego. Zjednoczył mieszkańców, pomógł schroniskom, wsparł akcje charytatywne i przyczynił się do sadzenia roślin miododajnych. Udowadniając, że razem można zdziałać bardzo dużo. Co tym razem udało się zrobić?

karma dla psów

Charytatywna działalność Pascala

Pascal na ratunek to akcja, która polegała na zbieraniu nakrętek i przyniesieniu ich do jednego z sekretariatów szkoły. Tam następowała wymiana, za nakrętki darczyńca korków otrzymał nasiona roślin miododajnych, a następnie przez szkołę została zakupiona karma dla schronisk. Za 5 kg nakrętek, Pascal zakupił 5 kg karmy dla schronisk.

Dzięki tej akcji Pascal zebrał kilkaset kilogramów nakrętek. Zgodnie z obietnicą karma została przekazana dla schronisk i wyszło jej aż 820 kg karmy. To duże wsparcie dla lokalnych schronisk i przykład na to, jak można zjednoczyć lokalną społeczność. Pascal dzięki swojej charytatywnej działalności poprawia los, niestety często niechcianych zwierzaków.

ostróda-karma

Dobro idzie dalej

Zebrane nakrętki powędrowały z Pascala dalej, do tych, którzy najbardziej ich teraz potrzebują. Z racji tego, że każda placówka jest mocno związana z lokalną społecznością, nakrętki zostały przekazane na lokalne akcje charytatywne.

Pascal działa charytatywnie na wielu frontach i to dzięki jednej akcji. Każdy, kto przyniósł nakrętki, otrzymał nasiona roślin miododajnych. Szkoła ma nadzieję, że ziarno zostało zasiane, a pszczoły zyskają nowe terytorium do pracy. To dobro zapoczątkowane przez Pascala idzie w świat, ale niemożliwe byłoby bez ludzi. Dlatego Pascal dziękuje wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tych imponujących wyników akcji. Szkoła dziękuje osobom prywatnym, firmom, fundacjom, każdemu, kto przyczynił się do dobra, które idzie dalej.

pascal-talent-showtalent-scrabble