Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Ile zarabia technik sterylizacji medycznej w Niemczech i co robi?

Zarobki w Polsce i w Niemczech różnią się diametralnie. Praca w zawodzie asystenta sterylizacji medycznej w Niemczech to możliwość osiągania bardzo dobrych dochodów. Co prawda zależą one od kilku czynników, natomiast są kilka razy wyższe niż w Polsce.

Dobre zarobki to niejedyna pokusa, niemieccy pracodawcy oferują bogaty pakiet dodatkowych profitów. W takim razie, ile zarabia technik sterylizacji medycznej w Niemczech i co jeszcze można zyskać?

Co robi technik sterylizacji medycznej?

Choć przedstawiciele tego zawodu nie są widoczni w szpitalach i różnych innych placówkach medycznych, to praca lekarzy i pielęgniarek bez ich pracy byłaby niemożliwa. Technicy sterylizacji medycznej zajmują się szeroko pojętą dezynfekcją urządzeń i narzędzi medycznych. Na początek technik przygotowuje roztwór dezynfekujący. W swojej pracy wspiera się urządzeniami do sterylizacji i dekontaminacji. Ze swojej pracy sporządza dokumentację.

Celem pracy technika sterylizacji medycznej jest usunięcie zabrudzeń mikrobiologicznych. Zarówno sprzęt jak i narzędzia muszą być nieskazitelnie czyste.

Technik sterylizacji medycznej Niemcy – gdzie szukać ofert pracy?

Jednym z podstawowych warunków pracy w zawodzie asystenta sterylizacji medycznej w Niemczech, obok posiadania wykształcenia (czyli tytułu technika), jest biegła znajomość języka niemieckiego. Praca wymaga ciągłej komunikacji pomiędzy przełożonym a asystentem. Już samo wprowadzenie w środowisko pracy wiąże się ze szkoleniami i przyswajaniem wiedzy.

To ile zarabia technik sterylizacji medycznej, zarówno w Polsce jak i w Niemczech, zależy od doświadczenia, ale też miejsca pracy i miasta. Szukając ofert pracy w Niemczech można korzystać z ofert agencji pracy działających na terenie Polski, ale w przypadku tego zawodu zdecydowanie większy wybór jest na niemieckich stronach z ogłoszeniami pracy.

Ile zarabia technik sterylizacji medycznej w Niemczech? Gdzie najwięcej ofert pracy?

Średnie roczne zarobki brutto asystentów sterylizacji medycznej wynoszą ponad 39 tys. euro. Minimalne wynagrodzenie to kwota rzędu około 27 tys. euro, natomiast maksymalne to ponad 52 tys. euro rocznie. Taką analizę wynagrodzeń przedstawia stellenanzeigen.de. Według innego niemieckiego portalu, stepstone.de, średnia pensja wynosi nieco ponad 37 tys. euro.

Miasta, w których jest najwięcej ofert pracy dla techników sterylizacji medycznej to: Berlin, Monachium i Hamburg.

Dodatkowe profity poza pensją

Wysoka pensja nie jest jedyną zaletą oferty niemieckich pracodawców. Oferują oni bogaty pakiet dodatkowych profitów. Wśród nich są między innymi: zniżki pracownicze do popularnych sklepów, karnety na zajęcia sportowe, zakładowy program emerytalny, świadczenia socjalne, finansowanie edukacji (kursy specjalistyczne, szkolenia), a nawet firmowy rower.

Oferty niemieckich klinik i szpitali dla techników sterylizacji medycznej są atrakcyjne nie tylko z finansowego punktu widzenia. Można podnosić swoje kwalifikacje bez ponoszenia kosztów.

Education friendship people concept. Group of happy students learning together in college library